Końcówka tenisowego sezonu. Gdzie jeszcze będą grać Hubert Hurkacz i Iga Świątek? [PLANY STARTOWE]

Ostatni turniej, w którym zagrali Iga Świątek i Hubert Hurkacz to Indian Wells, w którym rywalizują zarówno tenisistki, jak i tenisiści. Oboje nie są pewni występu w finałowych turniejach cyklu ATP i WTA. Gdzie jeszcze będą szukać punktów do rankingu? Kiedy znów zobaczymy ich na kortach? Jakie są ich plany startowe?

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Do końca sezonu pozostało zaledwie kilka turniejów, które zadecydują o tym, kto zagra WTA i ATP Finals. Kobiecy turniej finałowy odbędzie się w dniach 10-17 listopada w Guadalajarze, zaś męski 14-21 listopada w Turynie. Zarówno Świątek, jak i Hurkacz są bardzo blisko zapewnienia sobie udziału w prestiżowych turniejach, ale wciąż muszą oglądać się za siebie. Kiedy dwójka polskich tenisistów pojawi się na ponownie korcie? 

Zobacz wideo Polska siła tenisa. Hubert Hurkacz i Iga Świątek robią furorę, a ile zarabiają?

Kiedy kolejny turniej Huberta Hurkacza? Polaka czekają trudne tygodnie

Hurkacz w tym momencie zajmuje dziewiąte miejsce w rankingu ATP Race. Jako że będący przed nim Rafael Nadal, nie wystąpi do końca sezonu, Hurkacz jest w tym momencie na miejscu dającym mu występy w ATP Finals. Dziesiąty Brytyjczyk Cameron Norrie traci do niego 160 punktów i to on będzie jego głównym rywalem.

W ciągu najbliższych tygodni Hurkacza czekają dwa turnieje. Najpierw zagra w turnieju ATP 500 w Wiedniu (25-31 października), a później w imprezie Masters 1000 w Paryżu (1-7 listopada). Jeśli nie uda mu się zgromadzić punktów wystarczających do udziału w turnieju finałowym, być może wystąpi także w ATP 250 w Sztokholmie (7-13 listopada). 

Iga Świątek tłumaczy porażkę PMS-em i apeluje do młodych dziewczyn: Nie martw się, to normalneOgromne pieniądze dla Igi Świątek. Suma z premii robi wrażenie

Kiedy kolejny mecz Igi Świątek? Polka może zmienić decyzję 

Iga Świątek zdecydowała się w inny sposób podejść do końcowej fazy sezonu. W tym momencie zawodniczka jest na szóstym miejscu w ATP Race, ale wciąż nie może być pewna startów w turnieju finałowym. W odróżnieniu od rywalek zawodniczka zdecydowała się pozostać w Ameryce, gdzie ostatnio występowała w US Open oraz Indian Wells.

Zgodnie z pierwotnym planem Świątek ma pojawić się na korcie dopiero w Guadalajarze. To może ulec zmianie, jeśli sytuacja w rankingu będzie dla niej niekorzystna. Polka może zagrać w turniejach w Kluż-Napoce (25-31 października) bądź Courmayeur (25-31 października). Aby tak się stało, musiałaby otrzymać dziką kartę od organizatorów. - Decyzję dotyczącą dalszych planów na końcówkę roku podejmiemy na dniach. Szacujemy zyski i straty oraz możliwości, jakie mamy - powiedział jej trener Piotr Sierzputowski.

Więcej o: