Czwarty najbogatszy człowiek świata oglądał zwycięstwo Igi Świątek w Indian Wells

Iga Świątek bardzo pewnie pokonała Wieronikę Kudiermietową 6:1, 6:0 w spotkaniu III rundy turnieju Indian Wells Masters. Pojedynkowi Polki i Rosjanki bacznie przyglądał się gość specjalny - Bill Gates.

Iga Świątek od II rundy rozpoczęła rywalizację w tegorocznej edycji słynnego turnieju Indian Wells Masters. Polka na tym etapie pokonała w piątek Chorwatkę Petrę Martić 6:1, 6:3. W swoim drugim spotkaniu natomiast nasza tenisistka równie pewnie pokonała w niedzielę Rosjankę Wieronikę Kudiermietową 6:1, 6:0

Idze Świątek w tym spotkaniu w zasadzie niewiele można było zarzucić. Od początku funkcjonował jej pierwszy serwis, a do tego dokładała bardzo precyzyjne, mądre i prowadzone ze spokojem wymiany. Rosjanka przewagę miała tylko raz - w czwartym gemie, gdy oddała jej tylko jeden punkt. A Świątek w całym secie oddała jej tylko jednego gema i wygrała seta 6:1. W drugim secie kontynuowała swoją passę wygranych gemów, którą doszła do wyniku 4:0 i aż ośmiu wygranych gemów z rzędu. Później wydawało się, że Kudermietowa wygra swoje podanie, gdy obroniła pierwszego break-pointa, ale tak się nie stało.

Iga Świątek doczekała się! Spotkała się ze swoim idolem [WIDEO]Iga Świątek spełniła swoje marzenie. "Uwielbiam oglądać grę Igi" [WIDEO]

Gościem specjalnym na trybunach w trakcie meczu Igi Świątek z Wieroniką Kudiermietową był jeden z najbogatszych ludzi na świecie - Bill Gates. Kamery uchwyciły go na trybunach w towarzystwie partnerki podczas gdy czujnie przyglądał się poczynaniom tenisistek na korcie.

Kim jest Bill Gates?

Bill Gates to jeden z najbardziej znanych miliarderów. Amerykanin od wielu lat utrzymuje się w czołówce najbogatszych ludzi na świecie, a przez bardzo długi czas przewodził nawet w tych zestawieniach. W najnowszym rankingu najbogatszych magazynu "Forbes" 65-latek znalazł się na 4. miejscu z majątkiem opiewającym na około 124 miliardy dolarów.

Magdalena FręchCo za mecz polskiej rewelacji Indian Wells! Wielkie problemy turniejowej "jedynki"

Gates dorobił się fortuny na świecie dzięki założeniu znanego na całym świecie przedsiębiorstwa informatycznego - Microsoft Corporation, które najbardziej znane jest ze swojego systemu operacyjnego Microsoft Windows i oprogramowania biurowego Microsoft Office. Od 2001 roku firma produkuje także konsole do gier Xbox. W 2020 roku Bill Gates odszedł całkowicie z zarządu firmy, aby skupić się na działalności charytatywnej.