Hurkacz utrzymał pozycję w rankingu ATP, ale spadł w wyścigu o Turyn

W poniedziałek opublikowano zaktualizowany ranking ATP. Hubert Hurkacz mimo odpadnięcia w 1/8 finału turnieju w San Diego, utrzymał się na dwunastej pozycji. Awans w rankingu zanotował za to Kamil Majchrzak.

Hubert Hurkacz w ubiegłym tygodniu słabo zagrał na turnieju w San Diego. Odpadł już w drugim meczu. W 1/8 finału przegrał z Rosjaninem, półfinalistą tegorocznego Australian Open - Asłanem Karacewem 7:5, 4:6, 2:6.

Wielkie wyróżnienie dla Igi Świątek. W Ostrawie będzie rozstawiona z jedynkąIga Świątek robi furorę. Najnowszy ranking WTA tylko to potwierdza. Ale widok

Hurkacz wciąż na wysokim miejscu w rankingu ATP

Mimo słabego wyniku w San Diego i odjęcia 112 punktów, Hurkacz utrzymał dwunastą pozycję w rankingu ATP. Polski tenisista w ciągu najbliższych dwóch tygodni będzie miał okazję, aby poprawić tę pozycję, bo zagra w silnie obsadzonym turnieju ATP 1000 w Indian Wells. Dwa lata temu Polak w tym turnieju dotarł do ćwierćfinału, w którym przegrał ze Rogerem Federerem 4:6, 4:6. Szwajcar potem grał w finale, gdzie lepszy od niego okazał się Austriak Dominic Thiem. W ubiegłym roku z powodu pandemii koronawirusa, imprezę odwołano.

Hurkacz spadł za to w rankingu ATP Race. Na jego podstawie tenisiści kwalifikują się do kończącego sezon ATP Finals w Turynie. Polak spadł na dziewiątą pozycję, bo wyprzedził go Norweg Casper Ruud, który wygrał turniej w San Diego. Dziewiąta lokata da w tym sezonie awans do ATP Finals w Turynie, bo z tej imprezy wycofał się już Hiszpan Rafael Nadal, który zajmuje siódme miejsce.

Awans w rankingu ATP zanotował za to Kamil Majchrzak, który po raz pierwszy w karierze awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 250. Na tym etapie przegrał w turnieju w Sofii z Serbem Filipem Krajnoviciem 3:6, 6:4, 3:6. Polak awansował ze 125. na 119. lokatę.

Wimbledon 2018. Agnieszka RadwańskaOjciec Agnieszki Radwańskiej o jej powrocie do tenisa. "Duże nazwiska"