Błyskawiczny awans Linette do kolejnej rundy. Polka czeka na rywalkę

Magda Linette pokonała Amerykankę Coco Vandeweghe 6:1, 6:4 i awansowała do II rundy turnieju WTA 500 w Chicago. Mecz Polki z Amerykanką trwał zaledwie godzinę i trzynaście minut.

W spotkaniu z reprezentantką gospodarzy Magda Linette (WTA 54) była wyraźną faworytką. Wszystko dlatego, że Amerykanka Coco Vandeweghe spisuje się w ostatnim czasie dużo gorzej niż jeszcze 3-4 lata temu, gdy była nawet dziewiątą zawodniczką światowego rankingu.

Przeciwko Linette widać jednak było, dlaczego Vanderweghe obecnie zajmuje w rankingu WTA dopiero 143. miejsce, a w Chicago gra w turnieju głównym dzięki tzw. dzikiej karcie. Polka zaczęła świetnie i w pierwszym secie nie pozostawiła swojej rywalce złudzeń, wygrywając 6:1.

W drugiej partii pojawiła się wyrównana walka, ale tylko w pierwszych gemach, po których Vandeweghe prowadziła nawet 2:1. Później jednak Linette znów wygrywała kolejne gemy z prędkością jednego z pociągów ekspresowych, które można było usłyszeć w tle transmisji w Chicago. Błyskawicznie uzyskała prowadzenie 5:2 i była bardzo bliska zakończenia spotkania. Linette serwowała po zwycięstwo w całym meczu, ale wówczas akcje rozpaczy Vandeweghe pozwoliły jej uzyskać przełamanie.

Hubert Hurkacz na IO w TokioHubert Hurkacz poznał kolejnego rywala. Jeszcze nigdy z nim nie wygrał

W kolejnym gemie Linette miała nawet dwie piłki meczowe, ale Amerykanka ponownie potrafiła się skutecznie wybronić. Polska tenisistka zdołała jednak dopiąć swego przy własnym serwisie, wygrała drugiego seta 6:4 i mogła cieszyć się z awansu do kolejnej rundy.

W II rundzie turnieju WTA 500 w Chicago Magda Linette zmierzy się ze Szwajcarką Jill Teichmann lub Estonką Kaią Kanepi. Mecz zostanie rozegrany najpewniej w środę.