Magda Linette zagra o finał turnieju w Ostrawie. Pewne zwycięstwo

Magda Linette i Amerykanka Bernarda Pera awansowały do półfinału debla w halowym turnieju WTA w Ostrawie. Polsko-amerykański duet rozprawiły się w drugiej rundzie z Astrą Sharmą z Australii i Rosalią Van der Hoek z Holandii 6:4, 6:2.

Rozstawiona z "jedynką" Linette dokonała sztuki, która wcześniej nie udała się Katarzynie Kawie. Inna z polskich tenisistek przegrała z Sharmą i Van der Hoek na początku turnieju. Poznanianka w duecie z Perą w pierwszej rundzie pokonały Alicję Rosolską i Andreę Mitu z Rumunii.

Zobacz wideo "Nie wymagajmy od Igi Świątek, żeby za każdym razem była superpoważna i superskupiona"

Hubert Hurkacz - Lucas PouilleEkspresowe tempo! Hurkacz w ćwierćfinale! Tam czeka na niego legenda

Trudne zadanie przez Magdą Linette i Bernardą Perą

W półfinale czeskiego turnieju polsko-amerykański duet nie będzie miał zbyt łatwego zadania. Ich rywalkami będą Kaitlyn Christian z USA i Erin Routliffe z Nowej Zelandii, które są rozstawione z "trójką".

Dla Magdy Linette był to drugi czwartkowy pojedynek. Wcześniej polska tenisistka jako kwalifikantka przegrała z rozstawioną z "siódemką" Jeleną Rybakiną 3:6, 6:2, 1:6 w 1/8 finału singla. Polka straciła tym samym szansę na występ z turniejową "jedynką", czyli Igą Świątek.

Magda Linette i Iga ŚwiątekFibak żałuje meczu Magdy Linette. "Niestety, to typowe dla kobiecego tenisa"

W pierwszej rundzie debla z turniejem WTA w Ostrawie pożegnała się inna z Polek, Katarzyna Piter. Zarówno ona, jak i Katarzyna Kawa podeszły ponadto do rywalizacji w eliminacjach singla, ale bez powodzenia.

Więcej o: