Naomi Osaka wycofała się z Indian Wells! Nie powtórzy sukcesu z 2018 roku

Demony Naomi Osaki wciąż jej nie opuściły. 23-letnia tenisistka wycofała się właśnie z kolejnego dużego turnieju w tym sezonie - Indian Wells Masters, który wygrała w 2018 roku.

Naomi Osaka to jedna z najlepszych tenisistek na świecie. Pomimo wciąż młodego wieku, ma już na swoim koncie wielkie triumfy w najważniejszych turniejach. Jak dotąd 2021 roku nie jest zbyt udany dla czterokrotnej triumfatorki turniejów Wielkiego Szlema. 

Zobacz wideo "Nie wymagajmy od Igi Świątek, żeby za każdym razem była superpoważna i superskupiona"

Naomi Osaka wciąż nie uporała się z problemami. Opuści kolejny turniej

Obecny sezon jest dla Naomi Osaki  zdecydowanie najtrudniejszym momentem w karierze, choć na początku nic na to nie wskazywało. Jeszcze w lutym Japonka sięgnęła po swój drugi tytuł mistrzyni Australian Open. W finale 24-latka pewnie uporała się z Amerykanką Jennifer Brady i wydawało się, że ten sezon może należeć do niej, szczególnie że w tym roku w jej ojczyźnie odbywały się igrzyska olimpijskie.

Mark PhilippoussisFinalista US Open przyznał się do nałogu. "Co za idiota ze mnie"

Jednak po triumfie w Australian Open było już tylko gorzej. Na jaw wychodziły co raz to nowe wstrząsające fakty dotyczące japońskiej tenisistki. W czerwcu podczas wielkoszlemowego Roland Garros Osaka przekazała informację, że nie będzie brała udziału w konferencjach prasowych z obawy o swoje zdrowie psychiczne. Takie zachowanie spotkało się ze zdecydowaną odpowiedzią organizatorów, którzy zagrozili jej odpowiednią karą, a być może nawet dyskwalifikacją. Z tego powodu ostatecznie Japonka zdecydowała, że wycofuje się z turnieju, a w specjalnym oświadczeniu wyznała, że od triumfu w US Open w 2018 roku zmaga się z depresją. 

Później Naomi Osaka wycofała się z kolejnego turnieju w Berlinie i przede wszystkim z kolejnego Wielkiego Szlema - Wimbledonu. W oficjalnym oświadczeniu miało to służyć lepszemu przygotowaniu do igrzysk olimpijskich, ale media były pewne, że ma to związek ze słabą kondycją psychiczną 24-latki. Zresztą pomimo rzekomego postawienia wszystkiego na występ na igrzyskach nie były one udane w wykonaniu Japonki. Reprezentantka gospodarzy pożegnała się z rywalizacją w Tokio przegrywając już w III rundzie z Czeszką Marketą Vondrousovą. 

Iga ŚwiątekIga Świątek surowo oceniła swoje zwycięstwo. "Ciężko mi jest walczyć"

Po porażce na igrzyskach olimpijskich Osaka wystąpiła jeszcze w Cincinnati, gdzie odpadła już w II rundzie i na wielkoszlemowym US Open, gdzie została wyeliminowana w III rundzie. W obu tych występach dyspozycja Japonki pozostawiała wiele do życzenia i teraz tenisistka postanowiła, że wycofa się także z październikowego turnieju Indian Wells Masters, w którym triumfowała w 2018 roku. W związku z tym 24-latce ciężko będzie awansować do kończącego sezon turnieju WTA Finals w Guadalajarze, który odbędzie się w dniach 10-17 listopada. Fani Naomi Osaki będą więc musieli prawdopodobnie poczekać na jej kolejne występy aż do przyszłego roku. 

Więcej o: