Zwycięski powrót Świątek po US Open! Polka już w ćwierćfinale

Iga Świątek pokonała Kazaszkę Julię Putincewą 6:4, 6:4 w meczu II rundy turnieju w Ostrawie i awansowała do ćwierćfinału tej imprezy. To był pierwszy mecz Polki po wielkoszlemowym US Open.

Dla Igi Świątek turniej w Ostrawie jest pierwszym występem po wielkoszlemowym US Open, w którym reprezentantka Polski awansowała do IV rundy. Po raz pierwszy w swojej karierze w turnieju WTA Świątek jest w Ostrawie zawodniczką rozstawioną z numerem 1. Rozgrywki w Czechach 20-letnia Polka rozpoczęła od II rundy, w której jej rywalką była 49. w światowym rankingu Kazaszka Julia Putincewa.

Spotkanie reprezentantek Polski i Kazachstanu rozpoczęło się znakomicie dla Świątek, która wygrała trzy pierwsze gemy, nie pozwalając rywalce nawet na doprowadzenie do gry na przewagi. Putincewa cierpliwie jednak rywalizowała swój plan, przebijając defensywie piłkę na drugą stronę i czekając na błędy Polki, co przyniosło skutek w postaci szybkiego wyrównania. Pierwszy set padł jednak łupem Świątek, która przy stanie 4:4 zdobyła aż osiem punktów z rzędu, łapiąc swój dobry rytm w ataku i popisując się kilkoma naprawdę efektownymi zagraniami. Polka zwyciężyła w pierwszej partii 6:4.

Hubert Hurkacz z efektownym zagraniem w turnieju w MetzNiewiarygodne zagranie Hurkacza! "Tak się cieszę, że to nagrałeś" [WIDEO]

Drugi set był bardzo wyrównany, a obie tenisistki zgodnie wygrywały swoje podanie. Większe problemy miała z tym Putincewa, która nieraz musiała bronić break-pointów, ale za każdym razem wychodziła z opresji i wygrywała grę na przewagi. Szczególnie efektowna była ucieczka Kazaszki ze stanu 0:40 przy prowadzeniu Świątek 3:2. Putincewa zdobyła pięć kolejnych punktów i doprowadziła do remisu.

Przy stanie 4:4 to z kolei Polka musiała się dwukrotnie bronić przed przełamaniem, ale zrobiła to w fantastycznym stylu - asem serwisowym i genialnym kończącym bekhendem wzdłuż linii, po czym wyszła na prowadzenie 5:4 i postawiła rywalkę pod ścianą. Tej presji Putincewa nie wytrzymała i szybko dała się przełamać, co zakończyło całego seta (6:4) i mecz zwycięstwem Igi Świątek.

W ćwierćfinale turnieju WTA 500 w Ostrawie Iga Świątek zmierzy się z inną Polką Magdą Linette lub inną Kazaszką Jeleną Rybakiną, które zagrają o awans do najlepszej ósemki w czwartek.