Hubert Hurkacz gra dalej w deblu! Pewne zwycięstwo polskiej pary

Hubert Hurkacz wraz z Janem Zielińskim awansowali do ćwierćfinału turnieju deblowego w Metz. W I rundzie pokonali duet: Szymon Walków-Igor Zelenay 6:3, 6:3.

Hubert Hurkacz z Janem Zielińskim dotychczas w karierze razem grali tylko dwa razy. Było to jednak dawno temu, bo w 2015 i 2016 roku. Dwa razy przegrali w Challengerze w Poznaniu.

Julia Putincewa podczas meczu z Shuai ZhangIga Świątek poznała rywalkę na WTA w Ostrawie! 3,5h morderczej walki

Bezbłędni przy swoim podaniu

Hurkacz z Zielińskim w I rundzie zmierzyli się z polsko-słowackim duetem: Szymon Walków-Igor Zelenay. O losach pierwszego seta zadecydowało tylko jedno przełamanie. W szóstym gemie Hurkacz-Zieliński wygrali decydujący punkt (w turnieju tym w deblu przy równowadze nie ma gry na przewagi) i objęli prowadzenie 4:2, którego nie oddali już do końca seta. Problemy przy własnym podaniu mieli tylko w otwierającym mecz gemie, w którym musieli bronić trzech break-pointów.

W drugim secie Hurkacz-Zieliński wygrali pewniej, bo aż dwa razy przełamali swoich rywali (w trzecim i dziewiątym gemie). Wygrali aż 84proc. po pierwszym podaniu (rywale 75 proc.) i ani razu nie zostali przełamani.

W kolejnej rundzie Polacy zmierzą się z turniejową "trójką", Austriakami: Oliver Marach/Philipp Oswald.

Wolej Magdy Linette w meczu z Oceane Dodin"Zagranie roku" Magdy Linette. "Co u licha? Niesamowite" [WIDEO]

Hurkacz będzie również grał również w rywalizacji singlowej. W pierwszej rundzie ma wolny los, bo jest rozstawiony z "jedynką", a w kolejnej zmierzy się z ze zwycięzcą środowego pojedynku: Lucas Pouille (Francja, 142. ATP) - Brayden Schnur (Kanada, 233. ATP).