Świątek może trafić na Linette w ćwierćfinale. Polski pojedynek w Ostrawie

W poniedziałek rozpoczął się turniej WTA Premier Series w Ostrawie, w którym biorą udział dwie Polki - Iga Świątek i Magda Linette. Drabinka ułożyła się tak, że obie tenisistki mogą trafić na siebie w ćwierćfinale. Co się musi stać, aby do tego doszło?

Iga Świątek i Magda Linette wracają do gry po krótkiej przerwie. Obie tenisistki po raz ostatni były widziane na korcie podczas wielkoszlemowego US Open. Linette pożegnała się z turniejem już w pierwszym spotkaniu, w którym przegrała z Amerykanka Cori Gauff. Świątek natomiast dotarła do IV rundy, a tam lepsza od niej okazała się Szwajcarka Belinda Bencić.

Zobacz wideo "Nie wymagajmy od Igi Świątek, żeby za każdym razem była superpoważna i superskupiona"

Pojedynek Polek w Ostrawie? Może do niego dojść w ćwierćfinale

Teraz Iga Świątek i Magda Linette biorą udział w rozpoczętym w poniedziałek turnieju WTA Premier Series w Ostrawie. Linette udział rozpoczęła już od I rundy i pokonała w niej niżej notowaną Francuzkę Ocean Dodin 6:2, 7:6(7:3). Na kolejnym etapie zmierzy się natomiast ze zwyciężczynią wtorkowego spotkania Wieronika Kudiermietowa - Jelena Rybakina. 

Wolej Magdy Linette w meczu z Oceane Dodin "Zagranie roku" Magdy Linette. "Co u licha? Niesamowite" [WIDEO]

Świątek natomiast rozpocznie swój udział w turnieju dopiero od II rundy. W niej zmierzy się ze zwyciężczynią pojedynku Chinki Zhang Shuai z Kazaszką Juliją Putincewą. Jeżeli obu Polkom uda się triumfować w swoich spotkaniach II rundy, to spotkają się ze sobą w ćwierćfinale. Turniej w Ostrawie będzie wyjątkowy dla Igi Świątek także z innego powodu. Polka po raz pierwszy w karierze będzie rozstawiona z numerem 1. w turnieju WTA. Najwyżej rozstawiona dotychczas startowała z czwórką w Eastbourne i z piątką w Adelajdzie. 

Magda Linette Pięć meczboli, 13 asów i niesamowity półwolej. Linette w II rundzie

Pula nagród imprezy rozgrywanej w Ostrawie wynosi 565 tys. dolarów. Zwyciężczyni otrzyma 51 tys. dolarów, co względem US Open jest znacznie niższą kwotą (tam za sam start premia wynosiła 75 tys. dolarów).

Więcej o: