Burza po meczu Muguruzy i Krejcikovej w US Open. "Nie wiem, co się stało. Nie mogłam oddychać"

Barbora Krejcikova awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego US Open 2021, wyrzucając z rywalizacji Garbine Muguruzę. Hiszpanka była zirytowana zachowaniem rywalki pod koniec drugiego seta. Czeszka miała grać na czas, z czego później się wytłumaczyła.

Barbora Krejcikova pokonała Garbine Muguruzę 2:0 (6:3, 7:6) w meczu czwartej rundy US Open. Pod koniec drugiego seta, gdy Hiszpanka prowadziła 6:5 po odrobieniu strat z wyniku 0:4 Czeszka wezwała pomoc medyczną. Po wznowieniu gry Krejcikova zdobyła siedem punktów z rzędu, a ponadto rozgniewała rywalkę powolnym podchodzeniem po ręcznik.

Sensacja w US Open! Schwartzmann odpada po pięciosetowym bojuSensacja w US Open! Schwartzmann odpada po pięciosetowym boju

Kiedy zawodniczki podeszły do siebie po pojedynku aby podać sobie ręce, wyraźnie zirytowana Muguruza powiedziała panującej mistrzyni French Open, że uważa jej zachowanie za "mocno nieprofesjonalne". Po zakończeniu meczu Krejcikova pozostała w swojej strefie przez kilka minut w zgarbionej pozycji, po czym potrzebowała pomocy, aby opuścić kort. Dodatkowo nie była w stanie udzielić wywiadu.

US Open. Kontrowersja w meczu Krejcikova - Muguruza. Czeszka tłumaczy się ze zdarzenia

- Naprawdę nie chcę o tym rozmawiać. Pozwolę wam ocenić, co o tym myślicie - mówiła hiszpańska tenisistka po zakończeniu pojedynku, odnosząc się do sytuacji z końcówki drugiego seta. - Cóż, myślę, że zawodnicy powinni wiedzieć, jak się powinni zachowywać w pewnych momentach. Tak, nie byłam zbyt szczęśliwa pod koniec meczu - dodała.

Barbora Krejcikova nie pojawiła się na pomeczowej konferencji prasowej. W oświadczeniu opublikowanym przez Amerykański Związek Tenisowy pojawiło się stanowisko Czeszki. - Pod koniec naprawdę ze sobą walczyłem i teraz czuję się źle. Naprawdę nie wiem, co się stało, ale nie mogłam oddychać. Zaczęło mi się kręcić w głowie i cały świat mi wirował. Nigdy wcześniej mi się to nie zdarzyło - wyznała.

Iga Świątek ostatecznie zamknęła usta krytykom. Fibak: Była taka buńczucznaIga Świątek ostatecznie zamknęła usta krytykom. Fibak: Była taka buńczuczna

W ćwierćfinale wielkoszlemowego US Open 2021 Barbora Krejcikova zmierzy się z Aryną Sabalenką, która w poprzedniej rundzie pokonała 2:0 (6:4, 6:1) Elise Mertens z Belgii