Sensacja w US Open! Mistrzynie olimpijskie na kolanach w starciu z Magdą Linette i Bernardą Perą

Sensacyjna wygrana Magdy Linette i jej partnerki deblowej Bernardy Pery. Polsko-amerykański duet pokonał w pierwszej rundzie US Open zdecydowanie wyżej notowane Barborę Krejcikovą i Katerinę Siniakovą 6:3, 6:4.

Barbora Krejcikova i Katerina Siniakova to trzykrotne triumfatorki turniejów Wielkiego Szlema w deblu. Dlatego radość z wygranej jest jeszcze większa. Rozstawione z dwójką Czeszki nie miały szans ze świetnie dysponowanymi Linette i Perą. Polka i Amerykanka rozprawiły się z 9. i 53. rakietą świata w niecałą godzinę i dziesięć minut.

Magda Linette i Bernarda Pera miały okazję zrewanżować się Czeszką za przegraną w półfinale French Open. Wtedy Czeszki również były stawiane w roli faworytek i nie zawiodły oczekiwań kibiców. Spotkanie miało mniej więcej tą samą długość, a zakończyło się zwycięstwem 6:1, 6:2.

Magda Linette i Bernarda Pera w kolejnej rundzie debla w US Open. Sensacja w pierwszej rundzie

W przebiegu spotkania najważniejszą rolę odegrały pierwsze przełamania. Magda Linette i Bernarda Pera doprowadziły do niego w trzecim gemie, po czym momentalnie podwyższyły swoje prowadzenie na 4:1. Przy stanie 5:2 miały już dwie piłki setowe, jednak nie udało im się zakończyć pierwszego seta tak szybko, a Krejcikova z Siniakovą zyskały jeszcze dodatkowe punkty.

Hubert Hurkacz w II rundzie US Open. Gdzie i o której oglądać jego mecz? [TRANSMISJA TV, STREAM]To koniec US Open dla Huberta Hurkacza! Nieprawdopodobny thriller

Drugi set natomiast wyglądał już dużo bardziej korzystnie. Polsko-amerykański duet wypracował sobie przewagę już w pierwszym gemie, a potem tenisistki nie dały się dogonić. Czeszki robiły co mogły, jednak w tym starciu to było za mało, aby pokonać świetnie dysponowane przeciwniczki. W drugiej rundzie US Open Magda Linette i Bernarda Pera zagrają z Rumunkami Moniką Niculescu i Eleną–Gabrielą Ruse.

Magda Linette grzmi po odpadnięciu z US Open. I atakuje organizatorów. Magda Linette grzmi po odpadnięciu z US Open. I atakuje organizatorów. "Absurd"

Dodajmy, że Barbora Krejcikova i Katerina Siniakova w finale French Open w deblu wyeliminowały inną Polkę - Igę Świątek, która występuje w grze podwójnej z Bethanie Mattek-Sands. Czeszki wywalczyły również złoto olimpijskie na IO w Tokio 2020. W tegorocznym Australian Open zaszły natomiast do finału.