Iga Świątek poznała pierwszą rywalkę w wielkoszlemowym US Open. Mecz we wtorek

Iga Świątek poznała rywalkę. Przeciwniczką Polki na US Open będzie Jamie Loeb, czyli 194. rakieta świata.

W ostatnich tygodniach Iga Świątek nie startowała w zbyt wielu turniejach. Jej pierwszą imprezą po igrzyskach olimpijskich był turniej WTA 1000 w Cincinnati, z którego odpadła już w drugiej rundzie po przegranej z Tunezyjką Ons Jabeur. Gorszy występ nie wpłynął jednak na pozycję w rankingu WTA. Świątek wciąż zajmuje w nim wysokie ósme miejsce. Teraz będzie miała szansę poprawić miejsce, bo Polka rywalizuje na US Open, gdzie w piątek zakończyły się eliminacje.

Gwiazda sportu zachwycona Robertem Lewandowskim. Gwiazda sportu zachwycona Robertem Lewandowskim. "Podziwiam go"

Zobacz wideo "Dla Świątek i Hurkacza to były igrzyska na przetarcie. Czego więcej od nich wymagać?"

Przeciwniczką Świątek będzie Jamie Loeb, czyli 194. rakieta świata. Do tej pory Amerykanka pokonała już Ankitę Rainę, Annę-Lenę Friedsam i Mihaelę Buzarnescu. Starcie Świątek z Loeb odbędzie się we wtorek.

A z kim zagra Kamil Majchrzak?

Kamil Majchrzak, który bez straty seta przeszedł przez eliminacje, zagra z Emilem Ruusuvuorim, zajmującym 76. miejsce w rankingu ATP. Ich mecz odbędzie się w poniedziałek.

Znacznie trudniejsze zadanie będzie czekać Magę Linette. 29-letnia tenisistka z Poznania zagra w pierwszej rundzie z rozstawioną z numerem 21. Cori Gauff. W przypadku ewentualnego zwycięstwa Polka w kolejnym starciu również zmierzy się z Amerykanką - Madison Keys lub Sloane Stephens.

Magda LinetteLinette była o dwa kroki od wygranej w secie. I nagle wszystko się posypało

Rozstawiony z numerem 10. Hubert Hurkacz trafił w pierwszej rundzie na Białorusina Jegora Gerasimowa, z którym jak dotąd jeszcze nigdy się nie mierzył. Polak będzie zdecydowanym faworytem tego starcia, a w przypadku zwycięstwa w kolejnym starciu zagra ze zwycięzcą pary Andreas Seppi / Marton Fucsovics.

Więcej o: