Wielki sukces Łukasza Kubota! Zagra o finał turnieju w Winston-Salem

Łukasz Kubot i Marcelo Melo zagrają w półfinału debla na turnieju ATP w Winston-Salem. Polsko-brazylijski duet wygrał w poprzedniej rundzie z Brytyjczykami Kenem i Nealem Skupskim 1:6, 6:2, 10-7. Z kim duet zagra o wielki finał?

Łukasz Kubot i Marcelo Melo zostali rozstawieni z numerem pierwszym. Polsko-brazylijski duet rozpoczął rywalizację od 1/8 finału turnieju. W pierwszym meczu wygrali z Matthew Thomsonem i Siddhantem Banthią 6:2, 6:4. Spotkanie trwało zaledwie 65 minut.

Zobacz wideo "Dla Świątek i Hurkacza to były igrzyska na przetarcie. Czego więcej od nich wymagać?"

W ćwierćfinale ATP w Winston-Salem było więc zdecydowanie trudniej. Przypomnijmy, że Łukasz Kubot i Marcelo Melo są zwycięzcami ostatniej edycji turnieju, który odbył się w 2019 roku. Poprzedni rok obył się bez zawodów w Stanach Zjednoczonych z powodu pandemii koronawirusa. W singlu natomiast triumfował Hubert Hurkacz.

Walko o wielki finał turnieju ATP na kortach twardych odbędzie się w czwartek 26 sierpnia. Najbliższymi rywalami Polaka i Brazylijczyka będą Chrowat Ivan Dodig i Amerykanin Austin Krajicek. Tenisowy duet pokonał w ćwierćfinale Marcusa Daniella i Marcelo Demolinera 2:0 (7:6, 6:2). 

Hubert Hurkacz w meczu z Andym Murrayem podczas turnieju Masters 1000 w CincinnatiPolscy tenisiści walczą o ogromne pieniądze. Ile zarobią na US Open?

Dla Łukasza Kubota i Marcelo Melo turniej w Wenston-Salem jest ostatnią prostą przed US Open. W tegorocznym turnieju debla na Wielkim Szlemie wystartują dwa duety: Hubert Hurkacz/Szymon Walków oraz Kubot/Melo. Na oficjalnych stronach WTA i ATP można znaleźć pełne listy startujących zawodniczek i zawodników.  

Bezdyskusyjny triumf Lewandowskiego! Tak Niemcy docenili napastnika BayernuBezdyskusyjny triumf Lewandowskiego! Tak Niemcy docenili napastnika Bayernu

Półfinał turnieju ATP w Winston-Salem, w którym Łukasz Kubot i Marcelo Melo podejmą Austina Krajiceka i Ivana Dodiga w czwartek 26 sierpnia. Spotkanie powinno rozpocząć się o godz. 22:30 czasu polskiego. Zwycięzcy zagrają z triumfatorami starcia Marcelo Arevalo/Matwe Middelkoop - Oliver Marach/Philipp Oswald. 

Więcej o: