Jerzy Janowicz wznawia karierę! "To wygląda naprawdę nieźle"

- Liczę na to, że znów będę mógł zagrać w dużych turniejach. Bardzo chciałbym zagrać pełny sezon, a nie, że gram raz jeden turniej, potem odpoczywam, potem znowu gram turniej - zapowiedział Jerzy Janowicz, który wrócił do treningów.

Jeszcze kilka lat temu Jerzy Janowicz uchodził za nadzieję polskiego tenisista. Zawodnik, który dotarł w 2013 roku do półfinału Wimbledonu, zmaga się od dłuższego czasu z problemami zdrowotnymi. Ostatni mecz rozegrał w maju 2020 roku w Pucharze Davisa z Hongkongiem. 30-latek wciąż jednak marzy o powrocie na kort. 

Zobacz wideo "Dla Świątek i Hurkacza to były igrzyska na przetarcie. Czego więcej od nich wymagać?"

Jerzy Janowicz wznawia karierę: Liczę na to, że znów będę mógł zagrać w dużych turniejach

Janowicz zapowiedział to w czasie konferencji promującej Narodowy Dzień Tenisa. - Jest dobrze. Nie wiem jednak co będzie, kiedy wrócę do pełnego reżimu treningowego, kiedy wzrosną obciążenia? O sam tenis się nie martwię. Bo to wygląda nieźle - powiedział.

Iga Świątek utrzymała ósme miejsce w rankingu WTANowy ranking WTA. Zmiany w czołowej dziesiątce bez wpływu na miejsce Igi Świątek

Nieznane są jednak dokładne plany zawodnika ani konkretny termin powrotu. - Liczę na to, że znów będę mógł zagrać w dużych turniejach. Bardzo chciałbym zagrać pełny sezon, a nie że gram raz jeden turniej, potem odpoczywam, potem znowu gram turniej. Nie chcę takiego szarpanego sezonu. To byłoby bez sensu. Chcę grać cały czas - zaznaczył. Zawodnik dodał jednak, że ewentualny brak realizacji tego planu nie będzie dla niego trudny do przeżycia, gdyż "jest przyzwyczajony do tego, że można ułożyć sobie życie bez tenisa". 

Daniił Miedwiediew i telewizyjna kamera w CincinnatiMiedwiediew wpadł w furię podczas meczu! Zdemolował kamerę w trakcie gry [WIDEO]

Poważne problemy zdrowotne Jerzego Janowicza rozpoczęły się w 2016 roku, kiedy to w wyniku kontuzji kolana stracił większą część sezonu. W 2017 roku zawodnik po raz ostatni występował w turniejach w rangi Wielkiego Szlema. Tenisista wrócił do gry w turniejach rangi Challenger po trzech latach. W 2020 roku udało mu się dotrzeć do finału turnieju w Pau, w którym przegrał z Łotyszem Ernestsem Gulbisem (3:6, 4:6). Aktualnie zajmuje 522. miejsce w rankingu ATP po tym, jak skorzystał z opcji zamrożonego rankingu. 

Więcej o: