Świątek bez szans w walce o półfinał. Nieudany rewanż za finał Rolanda Garrosa

Niestety! Fani oglądali powtórkę z finału Rolanda Garrosa! Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands przegrały w ćwierćfinale turnieju deblowego w Cincinnati z czeską parą Barbora Krejcikova i Katerina Siniakova 4:6, 3:6.

To nie jest najlepszy okres w karierze Igi Świątek. - Jest niewygodną rywalką. Wiadomo, że ma świetny sezon, ale już na Wimbledonie czułam, że znalazła pewne rozwiązania, które wytrącały moje atuty. Przyznam szczerze, że też ciężko mi było przeczytać jej grę. Ale daję sobie chwilę czasu, bo wiem, że to był pierwszy mecz od igrzysk - tłumaczyła Świątek się po tym, jak odpadła z turnieju WTA w Cincinnati w II rundzie przegrywając z Ons Jabeur 0:2 (3:6, 3:6). Teraz odpadła także z turnieju deblowego. Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands zakończyły zmagania na ćwierćfinale.

Zobacz wideo "Dla Świątek i Hurkacza to były igrzyska na przetarcie. Czego więcej od nich wymagać?"

W 1/4 finał lepsza okazała się czeska Barbora Krejcikova i Katerina Siniakova. Polsko-amerykański nie był faworytem. W końcu Świątek i Mattek-Sands mierzyły się ze zwyciężczyniami French Open i igrzysk olimpijskich w Tokio. I tak jak w czerwcowym finale Rolanda Garrosa z triumfu cieszył się Czeszki (wtedy wygrały 6:4 i 6:2).

Pierwszy set był dość wyrównany. A na pewno do stanu 3:3. Ale później przełamane zostało podanie Mattek-Sands. Krejcikova i Siniakova ostatecznie wygrały 6:4. W drugim secie, który zaczął się od straconego podania Świątek, przewaga Czeszek była jeszcze wyraźniejsza. Wygrywały wymiany, dobrze serwowały i świetnie wyglądał ich return. Doprowadziły do wyniku 5:1, a ostatecznie zwyciężyły 6:3. 

Barbora Krejcikova i Katerina Siniakova zakwalifikowały się do półfinału turnieju. Tam zmierzą się z Gabrielą Dabrowski i Luisą Stefani. Kanadyjka i Brazylijka tydzIeń temu wygrały zawody WTA 1000 w Montrealu. Teraz są rozstawione z numerem sześć.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.