Wielkie zmiany w WTA. Kiedy kolejne mecze Igi Świątek? Polka musi czekać

WTA ogłosiła harmonogram turniejów firmowanych przez federację po US Open. Z uwagi na fakt, iż w tym roku nie są planowane duże turnieje w Azji, tenisistki muszą się przygotować na duże zmiany, zarówno jeśli chodzi o lokalizację turniejów, jak i wysokość nagród finansowych.

W najbliższych miesiącach tenisistki będą rywalizować jedynie w małej imprezie w Korei Południowej. Poza tym na próżno szukać poważniejszych turniejów w Azji - wszystkie turnieje w Chinach i Japonii zostały odwołane. Z tego powodu zawodniczki muszą się liczyć z mniej prestiżowymi startami i niższymi dochodami.

Zobacz wideo "Dla Świątek i Hurkacza to były igrzyska na przetarcie. Czego więcej od nich wymagać?"

"To skandal i świat o tym wie". Żądają dyskwalifikacji srebrnych medalistów z naszego "złotego biegu"

Mocno okrojony harmonogram turniejów z serii WTA

Na razie jeszcze nie jest jasne, co z WTA Finals w Shenzen. Wiele jednak wskazuje na to, że rywalizacja ośmiu najlepszych zawodniczek na świecie z pulą nagród wynoszącą 14 milionów dolarów się nie odbędzie. Pojawiają się głosy, że kobiety Masters może się odbyć w Singapurze, w Europie, w Madison Square Garden w Nowym Jorku lub nawet w Ameryce Południowej. Jedno jednak jest pewne - finansowa oprawa z pewnością nie będzie imponująca.

Problemy przy ustalaniu harmonogramu na najbliższe miesiące mają również naturę geograficzną. Najlepsze tenisistki na świecie wciąż nie wiedzą, czy prestiżowe zawody się odbędą, a jeśli tak, to gdzie. Po zakończeniu US Open, czyli od 13 września zawodniczki powalczą w Portorożu (Słowenia) i Luksemburgu w ramach turniejów z serii WTA 250. Oznacza to, że najpewniej nie pojawi się tam nikt z dużym nazwiskiem.

W kolejnych dniach odbędą się imprezy WTA 500 w Ostrawie i WTA 250 w Seulu. Pierwsza z nich pojawiła się w kalendarzu w poprzednim sezonie, zaś druga niegdyś przyciągała tenisistki, które potem rywalizowały w Chinach. W tym roku jednak mało co wskazuje na to, że jeden mały turniej w Korei przyciągnie głośne nazwiska, jak Iga Świątek czy Magda Linette.

Niebawem ogłoszenie dotyczące Finałów WTA

Od 27 września zawodniczki będą ponadto rywalizować w imprezie z serii WTA 500 w Chicago, natomiast od 4 października w przeniesionym z marca WTA 1000 w Indian Wells. Od 18 października tenisistki powalczą w Moskwie (WTA 500), Teneryfie (WTA 250), a od 18 października w Courmayeur (WTA 250). W tym roku odbędzie się zatem znacznie mniej prestiżowych i oferujących dobre pieniądze turniejów na Dalekim Wschodzie.

Polacy oburzeni decyzją światowej federacji siatkówki! Polacy oburzeni decyzją światowej federacji siatkówki! "Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca"

Szef kobiecej federacji Steve Simon ogłosił, że w niedalekiej przyszłości należy się spodziewać kolejnych informacji na temat Finałów WTA. Iga Świątek z pewnością oczekuje na ogłoszenie, ponieważ może wystąpić w tych zawodach.

Więcej o: