Dramatyczny mecz i rekord sezonu w Gdyni! Najwięcej możliwych gemów

3 godziny i 55 minut - tak długo trwał mecz Kristiny Kucovej z Jekateriną Gorgodze podczas turnieju WTA 250 w Gdyni. To jak dotąd najdłuższy mecz w rozgrywkach WTA w tym sezonie.

Kristina Kuczowa i Jekaterina Gorgodze zapewniły BNP Paribas Poland Open miejsce w statystycznych podsumowaniach sezonu WTA. Do tej pory najdłuższy mecz w 2021 roku rozegrały w Rzymie Sara Sorribes-Tormo i Camila Giorgi - 7:6, 6:7, 7:5 w 3 godziny i 51 minut.

Zobacz wideo Życiowy sukces Hurkacza. "To jest spełnienie marzeń każdego tenisisty"

Rekord długości meczu cyklu WTA w tym roku padł w Gdyni! Prawie cztery godziny gry

W piątek do wyniku Hiszpanki i Włoszki Słowaczka i Gruzinka dołożyły jeszcze gema i cztery minuty. Kucova wygrała z Gorgodze, która awansowała do turnieju przez eliminacje 6:7(4), 7:6(7), 7:6(3).

Trochę maratonu, trochę sprintu

Dziś rozpoczęły się igrzyska olimpijskie w Tokio, więc i w Gdyni - choć tylko symbolicznie - można znaleźć odniesienia do innych dyscyplin sportu. Po maratonie, jaki zafundowały sobie Kristyna Kucova i Jekaterina Gorgodze, przyszła kolej na sprinterski popis Maryny Zanewskiej. W trzech meczach reprezentantka Belgii straciła do tej pory zaledwie 10 gemów, z czego połowę w dzisiejszym pojedynku z Hiszpanką Nurią Parrizas-Diaz – 6:3, 6:2.

Zwycięstwo Zanewskiej oznacza, że w półfinałach spotkają się wyłącznie tenisistki nierozstawione. To ona może zagrać w półfinale z jedyną Polką, która pozostała w rywalizacji w Gdyni - Katarzyną Kawą. Polka rozgrywa ostatni z piątkowych meczów i ma spore szanse, żeby powalczyć wkrótce o finał turnieju.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.