Iga Świątek poznała pierwszą rywalkę na igrzyskach w Tokio. Piekielnie trudne losowanie Linette

Iga Świątek (8. WTA) poznała swoją najbliższą rywalkę w turnieju singla na igrzyskach olimpijskich w Tokio. W meczu pierwszej rundy Polka zmierzy się z Moną Barthel z Niemiec (210. WTA). Piekielnie trudną drabinkę wylosowała Magda Linette.

Iga Świątek została rozstawiona z numerem szóstym na najbliższych igrzyskach olimpijskich w Tokio. Polka zadebiutuje na imprezie tej rangi, a w pierwszym starciu zmierzy się z Niemką, Moną Barthel. Wspomnijmy, że obie zawodniczki rywalizowały już ze sobą w przeszłości. W 2018 roku Świątek i Barthel wystąpiły przeciwko sobie w turnieju ITF w Pradze.

Zobacz wideo Życiowy sukces Hurkacza. "To jest spełnienie marzeń każdego tenisisty"

Iga Świątek wie, z kim zagra w debiucie na IO w Tokio. Na horyzoncie wielkie nazwiska

Zwycięstwo Igi Świątek oznacza, że w II rundzie olimpijskiego turnieju zmierzy się z Hiszpanką Paulą Badosą lub Francuzka Kristiną Mladenović. Kolejnymi potencjalnymi przeciwniczkami w następnych etapach IO w Tokio mogą być m.in. Elise Mertens z Belgii lub Jekaterina Aleksandrowa. Warto dodać, że Świątek znalazła się w ćwiartce z Naomi Osaką, obecnie drugą najlepszą rakietą świata. 

To będzie drugi start Magdy Linette na igrzyskach olimpijskich. Polkę czeka jednak zdecydowanie trudniejsze wyzwanie. W rundzie singla kobiet zmierzy się z trzecią w rankingu WTA tenisistką, Aryną Sabalenką. One również miały okazję mierzyć się ze sobą w przeszłości. W 2018 roku Linette przegrała z Białorusinką na zawodach WTA 250 w Tiencinie.

Magdalena FręchNiezwykle wyrównany mecz Fręch. Polki znają rywalki w II rundzie turnieju w Gdyni

Turniej tenisa na igrzyskach olimpijskich w Tokio rozegrany zostanie na kortach twardych Ariake Tennis Park. Rywalizacja startuje w dzień oficjalnie rozpoczynający wydarzenie, czyli 24 lipca (piątek). Mecze pierwszej rundy odbędą się w sobotę i niedzielę.  

Więcej o: