Iga Świątek zostawiła wiadomość polskim siatkarzom. Ich rozmowa stała się hitem!

Iga Świątek i reprezentacja Polski siatkarzy przygotowują się do igrzysk olimpijskich w Tokio w japońskim Takasaki. Wygląda na to, że polskie nadzieje medalowe korzystają nawet z tych samych szatni, a to stwarza okazje do zabawnej wymiany zdań. "Do roboty!" - napisała nieco wyższym kolegom Świątek. I doczekała się odpowiedzi...

Igrzyska olimpijskie w Tokio rozpoczną się już 23 lipca, ale zarówno Iga Świątek, jak i reprezentacja Polski siatkarzy już od kilku dni przebywają w Japonii. Konkretnie w Takasaki, w tym samym hotelu. Najlepsza polska tenisistka i siatkarze Vitala Heynena korzystają nawet z tej samej szatni (choć oczywiście w różnych porach), co stwarza okazję do tekstowej "konwersacji".

Zobacz wideo To będą inne igrzyska. "Ubolewamy, że nie będzie kibiców na trybunach"

"Do roboty! (tak, to do was)" - napisała na tablicy Iga Świątek i wrzuciła wymowne zdjęcie na swojego Instagrama. 

Pias SkrzyszowskaPolska nadzieja chce medalu olimpijskiego. Już zbliżyła się do światowej czołówki

 

Jak się okazuje, polska tenisistka otrzymała od siatkarzy zabawną odpowiedź. "Nie "czujecie" naszej pracy?" - napisali siatkarze. Swoje trzy grosze w komentarzu dopisał także Łukasz Kaczmarek: "i po „polsku" skarpetki z klapeczkami". Oby ta dobra atmosfera przełożyła się na dwa medale w Tokio.

Igrzyska olimpijskie w Tokio rozpoczną się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia. W pierwszych dniach rywalizacji zobaczymy zarówno Świątek, która zagra w singlu i mikście z Łukaszem Kubotem, a także polskich siatkarzy. Iga Świątek w stolicy Japonii będzie rozstawiona z numerem 8., a swoją pierwszą rywalkę pozna za kilka dni. W Tokio nie wystąpi kilka jej groźnych rywalek - Simona Halep, Serena Williams, Angelique Kerber czy Wiktoria Azarenka. 

Z kolei siatkarze Vitala Heynena zagrają w jednej grupie z Włochami, Kanadą, Iranem, Japonią i Wenezuelą. Pierwszy mecz z Iranem już 24 lipca o godzinie 12:40 czasu polskiego. W drugiej grupie rywalizować będą Amerykanie, Brazylijczycy, Rosjanie, Argentyńczycy, Francuzi oraz Tunezyjczycy.