Adam Małysz o Idze Świątek i Hubercie Hurkaczu. Piękne słowa

Znakomite występy Igi Świątek i Huberta Hurkacza w ostatnich tygodniach są doceniane przez wiele osób, również ze świata sportu. Adam Małysz powiedział, że ich dyspozycja jest świetną informacją dla całego kraju, a jednocześnie uważa, że nasi reprezentanci mają trochę łatwiej od niego.

Były znakomity skoczek narciarski jest zdania, że zarówno Iga Świątek, jak i Hubert Hurkacz mają znacznie więcej możliwości na lżejsze znoszenie popularności niż on w swoich czasach. Powodem tego według Małysza jest ich rzadsza obecność w kraju.

Zobacz wideo Życiowy sukces Hurkacza. "To jest spełnienie marzeń każdego tenisisty"

Adam Małysz: To dobra informacja dla całego polskiego sportu

- Poza tym polski sport poszedł w górę i osiągamy sukcesy nie tylko w jednej dziedzinie. Podobnie miał Kamil, przed którym wcześniej przetarto szlaki. Z drugiej strony na pewno popularność mediów społecznościowych nie jest wygodna, bo wszyscy mają telefony i sportowiec może się zobaczyć dosłownie wszędzie. Nawet kiedy tego nie chce - powiedział w rozmowie z WP SportoweFakty.

Roger Federer, Novak Djoković i Rafael NadalDjoković właśnie zrobił coś, co nie udało się nikomu od 52 lat. "Najlepszy w historii"

Dyrektor w PZN-ie przyznał, że ogląda tenis, ale nie widział wszystkich meczów z udziałem Polaków. - Sukcesy Igi Świątek i Huberta Hurkacza to dobra informacja dla całego polskiego sportu. Tworzy się marka, jesteśmy coraz bardziej rozpoznawalni na świecie. To jest korzyść nie tylko dla samego sportu, ale Polski w ogóle - wskazał Adam Małysz.

Kamil Stoch: Trzeba gonić marzenia

Trzykrotny mistrz olimpijski Kamil Stoch również lubi tenisa. Stało się to dzięki Agnieszce Radwańskiej. - Nie byłem jakimś wielkim fanem tego sportu, ale kilka meczów obejrzałem. Potem przyszła Iga Świątek i zacząłem oglądać jeszcze częściej. Kojarzę coraz więcej nazwisk. Ostatnio Hubert Hurkacz zagrał niesamowity turniej. Cieszę się, że mamy coraz więcej dyscyplin sportu, w których osiągamy sukcesy. Siatkarze również grają super, uwielbiam piłkę ręczną, choć jeszcze nigdy nie byłem na meczu - wskazał.

To już pewne! Federer nie jedzie do Tokio! Igrzyska bez wielkiej trójki?To już pewne! Federer nie jedzie do Tokio! Igrzyska bez wielkiej trójki?

Kamil Stoch nawiązał również do tego, jaka jest recepta na sukces w sporcie. - Polscy sportowcy grający na wysokim poziomie, napędzają nas wszystkich. Jeśli młodzi ludzie widzą, że ktoś z Polski wygrywa, to od razu uświadamiają sobie, że będąc z naszego kraju też można odnieść duży sukces. Trzeba gonić marzenia i wciąż robić kolejne kroki do przodu - podsumował.