Duży sukces Urszuli Radwańskiej! Czekała na ten moment pięć lat!

Urszula Radwańska awansowała do turnieju głównego WTA 250 w Pradze. Młodsza z sióstr Radwańskich w drugiej rundzie kwalifikacji pokonała Tajwankę En Shuo Liang 6:2, 6:4.

Urszula Radwańska nie awansowała do głównej części tegorocznego Wimbledonu. Polska tenisistka odpadła w trzeciej rundzie eliminacji, przegrywając 3:6, 2:6 z Amerykanką Danielle Lao. 30-latka walczyła w kwalifikacjach do turnieju WTA w Pradze z rozstawieniem z numerem szóstym. W pierwszej rundzie Radwańska pokonała 6:1, 6:1 Czeszkę Dominikę Salkovą.

Urszula Radwańska znów walczy w turnieju rangi WTA. Polka wraca po pięciu latach

Spotkanie Urszuli Radwańskiej z En Shuo Liang było zdecydowanie trudniejsze od tego rozgrywanego z czeską juniorką. Radwańska szybko zdobyła dwa break pointy i do samego końca kontrolowała sytuację w pierwszym secie – którego wygrała 6:2. W drugim secie Azjatka nawiązała walkę ze swoją rywalkę i odrobiła stratę. W piątym gemie Radwańska przełamała przeciwniczkę z Tajwanu i ostatecznie wygrała drugą partię z wynikiem 6:4.

Tym samym Urszula Radwańska zagra w turnieju głównym rangi WTA 250 w Pradze po raz pierwszy od pięciu lat. Po raz ostatni Polka walczyła w takim turnieju w chińskim Nanchangu, gdzie odpadła w pierwszej rundzie z Japonką Miyu Kato (6:1, 6:7, 3:6). Polka pozna swoją rywalkę w najbliższą niedzielę – w gronie potencjalnych przeciwniczek znajduje się Petra Kvitova, Barbora Krejcikova, Lizette Cabrera czy Katerina Siniakova.

W turnieju rozgrywanym w stolicy Czech udział weźmie m.in. Belinda Bencić, Barbora Krejcikova czy Daria Kasatkina. Urszula Radwańska będzie jedyną zawodniczką z Polski na kortach twardych turnieju głównego w Pradze.