Wspaniałe zachowanie widzów i Huberta Hurkacza po meczu. "To była przyjemność Roger" [WIDEO]

Roger Federer prawdopodobnie po raz ostatni brał udział w Wimbledonie, najbardziej prestiżowym z turniejów wielkoszlemowych. Szwajcar przegrał 3:6, 6:7 (4), 0:6 z Hubertem Hurkaczem i zakończył swój udział na etapie ćwierćfinału. Była "jedynka" światowego rankingu otrzymała owację na stojąco od tłumu oraz polskiego tenisisty.

Roger Federer po raz pierwszy w historii swoich występów na Wimbledonie przegrał seta do zera. Z kolei ESPN dodaje, że Szwajcar przegrał na kortach w Londynie w trzech setach po raz pierwszy od 2002 roku. Hurkacz jest trzecim zawodnikiem w historii, który wygrał z Federerem seta do zera w Wielkim Szlemie – wcześniej dokonał tego Patrick Rafter w 1999 i Rafael Nadal w 2008 roku (w obu przypadkach na French Open).

Roger Federer otrzymał owację na stojąco po zakończeniu meczu. Rywala oklaskiwał Hubert Hurkacz

Roger Federer wystąpił na Wimbledonie po raz pierwszy w sezonie 1999. Szwajcar dostał się do turnieju dzięki dzikiej karcie, ale w pierwszej rundzie przegrał 3:6, 6:3, 6:4, 3:6, 4:6 z Czechem Jirim Novakiem. Tenisista łącznie wystąpił w 22 edycjach Wimbledonu i wygrał osiem z nich (2003-2007, 2009, 2012, 2017).

Porażka z Hubertem Hurkaczem w ćwierćfinale turnieju wielkoszlemowego w Londynie sprawiła, że Roger Federer zakończył swoją przygodę z Wimbledonem. "Owacja na stojąco za 22 lata wspomnień. To była przyjemność Roger, jak zawsze" – napisał na Twitterze oficjalny profil turnieju w Londynie. Tłum oklaskiwał 39-latka w momencie, gdy opuszczał kort centralny. Federera oklaskiwał także Hubert Hurkacz, który nie ukrywał, że Federer był dla niego wielką inspiracją.

Hubert Hurkacz nadal musi czekać na swojego rywala w półfinale. Polak zmierzy się w meczu o finał Wielkiego Szlema ze zwycięzcą meczu pomiędzy Matteo Berrettinim a Felixem Auger-Aliassimem. W drugim półfinale o finał powalczą Novak Djoković oraz Denis Shapovalov. Z tego grona tylko Serb wygrywał turnieje wielkoszlemowe.