Poznaliśmy rywala Huberta Hurkacza w półfinale Wimbledonu

Hubert Hurkacza pokonał w wielki stylu Rogera Federera i awansował do półfinału Wimbledonu. Dla Polaka to najlepsze osiągnięcie w turniejach Wielkiego Szlema. Z kim Polak zagra w meczu o finał?

Hubert Hurkacz potwierdził świetną formę w meczu z Rogerem Federerem w ćwierćfinale Wimbledonu. Polak dominował od samego początku spotkania. Popisem był trzeci set, w którym trzykrotnie przełamał doświadczonego Szwajcara. Ostatecznie Hurkacz wygrał 6:3, 7:6(4), 6:0 i awansował do najlepszej czwórki turnieju

Hurkacz w półfinale Wimbledonu. Zagraniczne media zachwycone jego triumfem

Zwycięstwo 24-latka jest traktowane jako niespodzianka, zwłaszcza w takim stylu. Polak dokonał w trzecim secie historycznego wyczynu, gdyż Federer nigdy wcześniej na londyńskich kortach nie przegrał seta 0:6. Dodatkowo dla Hurkacza to pierwszy półfinału turnieju Wielkiego Szlema.

Triumf Polaka był szeroko komentowany w zagranicznych mediach "Roger Federer oszołomiony przez Huberta Hurkacza, walka o dziewiąty tytuł Wimbledonu  zakończona z szokujący sposób" - napisał angielski "The Mirror". "Marzenia Rogera Federera legły w gruzach po tym, jak w ćwierćfinale został skołowany przez Hurkacza" - dodało BBC.

Z kim i kiedy zagra Hubert Hurkacz w półfinalne Wimbledonu?

Hubert Hurkacz w walce o finał Wimbledonu zmierzy się ze Włochem Matteo Berrettinim (9. ATP), który pokonał Felixa Augera-Aliassime (19. ATP) 6:3, 5:7, 7:5, 6:3.

Spotkania półfinałowe Wimbledonu są zaplanowane na piątek 9 lipca. Na razie nieznana jest godzina rozpoczęcia obu meczów. Relacja ze spotkania na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.