Łukasz Kubot i Marcelo Melo odpadli z Wimbledonu! Prowadzili 2:0, a potem katastrofa

Łukasz Kubot oraz Marcelo Melo nie zagrają w półfinale tegorocznej edycji Wimbledonu. Polsko-brazylijski duet przegrał 6:3, 6:4, 4:6, 6:7, 4:6 z chorwacką parą Nikola Mektić - Mate Pavić.

Łukasz Kubot oraz Marcelo Melo awansowali do ćwierćfinału Wimbledonu bez potrzeby wychodzenia na kort. Ich rywale Lloyd Glasspool i Harri Heliovaara dwie godziny przed rozpoczęciem spotkania w ramach czwartej rundy Wielkiego Szlema oddali mecz walkowerem. Polsko-brazylijski duet miał nadzieję na powtórzenie wyniku z kortów trawiastych z 2017 roku, kiedy to pokonali Austriaka Olivera Maracha i Chorwata Mate Pavicia (5:7, 7:5, 7:6 [2], 6:3, 13:11).

Wimbledon. Łukasz Kubot i Marcelo Melo odpadli po pięciu setach z Wimbledonu

Łukasz Kubot oraz Marcelo Melo przystąpili do turnieju z rozstawieniem i numerem ósmym. W ćwierćfinale tenisiści trafili na Nikolę Mekticia i Mate Pavicia, którzy byli najwyżej rozstawieni. W dwóch pierwszych setach Polak oraz Brazylijczyk grali bardzo konsekwentnie, przełamywali rywali i nie popełniali rażących błędów. Sytuacja pogorszyła się w trzecim secie, kiedy to Kubot oraz Melo dwukrotnie nie przełamali przeciwników. Duet Mektić - Pavić wygrał wtedy 6:4.

W czwartym secie Chorwaci grali zdecydowanie lepiej i wykorzystywali swój serwis. Mimo niewykorzystania pięciu okazji na przełamanie przeciwników udało im się wygrać kolejną partię 7:6, a w pewnym momencie w tie-breaku prowadzili 5:0 (finalnie skończyło się 7:4). Mektić z Paviciem przypieczętowali wygraną w piątym secie.

Chorwaci powalczą o finał debla na Wimbledonie ze zwycięzcami pary Juan-Sebastian Cabal - Robert Farah/Rajeev Ram - Joe Salisbury. To spotkanie odbędzie się w najbliższą środę, prawdopodobnie około godziny 12:00.