Najwyższa kara na Wimbledonie. Mladenović przebiła Kyrgiosa. "Incydent poza kortem"

Kristina Mladenović została ukarana najwyższą karą nałożoną podczas tegorocznej edycji Wimbledonu. Tenisistka musi zapłacić za coś, co oficjalnie opisano jako "incydent poza kortem". Nieoficjalnie brytyjskie media podają, że chodzi o kłótnię członka jej rodziny z osobą z obsługi turnieju.

Mladenović w dotychczasowych meczach na Wimbledonie prezentowała się słabo - w singlu kobiet przegrała w pierwszej rundzie przeciwko Elenie Rybakinie, a w deblu w parze z Timeą Babos także odpadły już po pierwszym meczu z Zariną Dijas i Ariną Rodionową. Pozostała jej tylko rywalizacja w mikście, ale i tak sportowa część jej obecności na turnieju została przyćmiona przez zdarzenie, które nie miało wiele wspólnego z tenisem

Zobacz wideo "Kibice są niecierpliwi i już chcieliby sukcesów Igi Świątek na trawie"

Mladenović z karą po incydencie po jej meczu. Musi zapłacić 7,5 tysiąca dolarów

Podczas czwartkowego meczu w deblu na trybunach znalazła się rodzina Mladenović. Według nieoficjalnych informacji podanych przez "Daily Mail" jedna z osób po zakończeniu spotkania miała obrazić pracownika obsługi Wimbledonu, który starał się zapewnić jej transport do hotelu oficjalnymi środkami transportu.

Skończyło się na skierowaniu sprawy do komisji organizatora turnieju i ukaraniu zawodniczki. Kristina Mladenović musiała zapłacić 7,5 tysiąca dolarów, czyli około 28,3 tysiąca złotych. To najwyższa kara w tej edycji Wimbledonu. Poza nią ukarano także Nicka Kyrgiosa (dwie kary za niewłaściwe zachowanie, łącznie 5,5 tysiąca dolarów), czy Stefanosa Tsitsipasa (2,7 tysiąca dolarów za pomoc trenera w trakcie meczu).

Najwyższe kary na Wimbledonie o wiele wyższe niż ta dla Mladenović. Jednym z rekordzistów rywal Hurkacza

Te kary to jednak nic w porównaniu z najwyższymi karami w historii Wimbledonu. Aż 80 tysięcy dolarów za brak zaangażowania w trakcie swojego meczu w 2019 roku musiał zapłacić Bernard Tomić. W 1995 roku za niesportowe zachowanie karą 62,8 tysięcy dolarów ukarano Jeffa Tarango, a w 2017 roku za rzucanie monetami w sędziego 26 tysięcy dolarów musiał zapłacić tegoroczny rywal Huberta Hurkacza w IV rundzie turnieju, Danił Miedwiediew. Dokończenie przerwanego w poniedziałek spotkania Polaka i Rosjanina zaplanowano na 14:30 czasu polskiego we wtorek. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.