Tunezyjskie media reagują na pokonanie Igi Świątek. Tak kibice nazwali Ons Jabeur

Tunezyjskie i arabskie media nie mogą nachwalić się Ons Jabeur, która w poniedziałek pokonała Igę Świątek i awansowała do ćwierćfinału Wimbledonu. Tunezyjka została nazwana "królową szczęścia" i stała się chwilowym narodowym lekiem na upadającą gospodarkę i kolejną falę koronawirusa.

Iga Świątek odpadła z wielkoszlemowego turnieju na kortach Wimbledonu. W poniedziałek Polka przegrała w trzech setach z Ons Jabeur 7:5, 1:6, 1:6 i nie zagra w ćwierćfinale turnieju. Po spotkaniu postawą tunezyjskiej tenisistki były tamtejsze media.

Zobacz wideo Polish Esport Cup

"Jabeur potwierdziła swoją klasę, dorzucając dziewiątą zawodniczkę świata do listy pokonanych. Jabeur zagrała doskonały mecz i wyeliminowała tenisistkę, której gra w tym turnieju była do tej pory imponująca" - czytamy na portalu Webdo.tn.

Jabeur nazwana "królową szczęścia" i "współczesnym bohaterem"

"Rozprzestrzeniający się koronawirusowy wariant delta, podupadła gospodarka oraz utrzymujący się od dawna impas polityczny sprawiają, że obecnie w Tunezji nie ma wielu powodów do radości. Jest jednak Ons Jabeur, która jako pierwsza kobieta z Tunezji i Półwyspu Arabskiego awansowała do ćwierćfinału Wimbledonu. Tenisistka olśniewa kibiców odważną grą, co pomogło jej w pokonaniu dziewiątej zawodniczki świata, Igi Świątek. Rozradowani Tunezyjczycy w mediach społecznościowych nazywali ją 'królową szczęścia' i 'współczesnym bohaterem' - czytamy na Thenationalnews.com.

Ons Jabeur przeszła do historii

"26-letnia Tunezyjka dokonała historycznej rzeczy dla swojego kraju. Ons Jabeur w ćwierćfinale Wimbledonu zagra z Aryną Sabalenką, dla której to także będzie pierwszy mecz na tym etapie Wimledonu. W poniedziałek Jabeur zaimponowała wielkim spokojem po tym, jak przegrała pierwszego seta, mimo że prowadziła w nim 5:4 i serwowała. W kolejnych dwóch partiach to Tunezyjka dominowała w meczu" - napisał portal Arabnews.com.

"Tunezyjska tenisistka kolejny raz potwierdziła swój wielki talent i zadziwiła swoją klasą wszystkich obserwatorów na londyńskich kortach Wimbledonu. Ons Jabeur stała się pierwszą w historii Arabką, która awansowała do ćwierćfinału tego turnieju. Jej gra sprawiła, że Jabeur stała się miodem na serce Tunezyjczyków w środku pandemii koronawirusa" - czytamy na Sport.tunisienumerique.com.

Dla Świątek był to najlepszy występ na Wimbledonie w seniorskiej karierze. W 2019 roku Polka odpadła w nim w 1. rundzie, a rok później turniej nie odbył się z powodu pandemii koronawirusa. W 2018 roku Świątek wygrała juniorski Wimbledon.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.