Hurkacz w IV rundzie Wimbledonu! Kapitalna dyspozycja. Największy sukces w jego karierze

Hubert Hurkacz bez straty seta i znów własnego podania awansował do czwartej rundy Wimbledonu. W zaledwie półtorej godziny pokonał Kazacha Alexandera Bublika 6:3, 6:4, 6:2.

"No to mamy nadzieję, że Hubert Hurkacz dołączy teraz do takich postaci jak Wojciech Fibak, Jerzy Janowicz czy Łukasz Kubot, którzy docierali do czwartej rundy albo dalej na Wimbledonie" - mówił komentator Polsatu Sport po pierwszym gemie pewnie wygranym przez Hurkacza.

Kapitalna dyspozycja Hurkacza

Po tych słowach rozegrane zostały jeszcze cztery gemy i mecz ze względu na opady deszczu na ponad godzinę został przerwany. Przy wyniku 3:2 dla Hurkacza i przy dwóch jego breakpointach, które po powrocie na kort zostały wybronione przez Bublika, ale po chwili Polak miał kolejne dwa i w końcu przełamał rywala. A później nie oddał już żadnego swojego podania do końca seta, którego wygrał 6:3. A rywal jak tylko pojawiały się kolejne krople deszczu, domagał się ponownego przerwania meczu.

W dwóch kolejnych setach Hurkacz wciąż dominował. Znakomicie serwował (jeden z gemów serwisowych trwał zaledwie niecałe 50 sekund!), bardzo dobrze returnował i poruszał się po korcie, odczytywał zagrania rywala. Miał 71 proc. skuteczność pierwszego podania a Bublik zaledwie 43 proc. - Jaką ja mam dziś skuteczność pierwszego serwisu - pytał arbitra poirytowany Kazach, który w trzeciej odsłonie spróbował nawet, w swoim stylu, zaserwować od dołu. To była jednak nieudana próba.

Polak w całym meczu miał 33 kończących uderzeń, a rywal 27. Popełnił też niemal dwa razy mniej błędów (15-28). W trzecim meczu z rzędu na tym turnieju nie dał sobie też odebrać serwisu. A Jest jedynym tenisistą w tegorocznym Wimbledonie, któremu udała się ta sztuka. Po dwóch meczach taką samą passę miał tylko właśnie Bublik.

Hurkacz po raz pierwszy w karierze awansował do IV rundy turnieju wielkoszlemowego. Dotychczas jego największym sukcesem była III runda Wimbledonu w 2019 roku.

Wimbledon. Magda Linette wygrała z Amandą AnisimovąWielki sukces Hurkacza na Wimbledonie. Linette odpadła [ZAPIS RELACJI]

W kolejnej rundzie Hubert Hurkacz zagra ze zwycięzcą meczu Daniił Miedwiediew (Rosja, 2. ATP) - Marin Cilić (Chorwacja, 37. ATP).