Nieprawdopodobny challenge w meczu rywalki Świątek! "Mniej zdecydować nie mogło"

Czasami o sukcesie lub porażce decydują milimetry czy setne, a nawet tysięczne sekundy. Przekonać mogliśmy się o tym podczas spotkania trzeciej rundy Wimbledonu pomiędzy Ons Jabeur (WTA 24) a Garbine Muguruzą (11 WTA).

W decydującym trzecim secie Jabeur prowadziła 3:1, a serwowała Muguruza. Tunezyjka miała szansę na przełamanie i w pewnym momencie wydawało się, że je uzyskała. Muguruza posłała piłkę z forhendu w okolice linii końcowej. Wydawało się, że piłka była autowa, co zasygnalizował sędzia liniowy.

Niebywały challenge w meczu rywalki Igi Świątek. Zadecydował milimetr, może mniej!

Tenisistki schodziły już z kortu na przerwę, ale inaczej całą sytuację widziała sędzia główna, która uznała, że piłka była dobra. Jabeur była wyraźnie zdziwiona taką decyzją, ale challenge pokazał, że sędzia miała rację – milimetr, a może nawet mniej, zadecydowało o tym, że Muguruza zdobyła punkt. - Jeśli pani sędzia uznała, że piłka jest dobra i poprawiła liniowego, to gratuluję wzroku - spuentował całą sytuację Marcin Muras, komentator Polsatu Sport.

Zabawna wpadka Igi Świątek. 'Mam nadzieję, że kamery mają się dobrze'Tak wygląda drabinka Wimbledonu dla Igi Świątek. Tylko jedna wyżej rozstawiona

Ostatnie słowo należało jednak do Tunezyjki, która wygrała trzeciego seta 6:2 i cały mecz 2:1. Łupem Muguruzy padł pierwszy set, ale był on bardzo wyrównany i zakończył się wynikiem 7:5. Jej gra była jednak daleka od ideału. Jej rywalka miała aż 12 break-pointów. Na szczęście Hiszpanki, Tunezyjka wykorzystała tylko dwa z nich.

W następnych partiach Hiszpanka już nie miała tyle szczęścia. Początek drugiego seta był wyrównany – obie tenisistki wygrywały swoje podanie. Taki stan trwał do wyniku 3:3. Wtedy Jabeur wygrała trzy gemy z rzędu i wyrównała stan rywalizacji. W ostatniej partii Tunezyjka zaprezentowała się najlepiej. Wyszła na prowadzenie 2:0, a następnie 4:1, dwukrotnie przełamując rywalkę. Tej przewagi nie oddała już do końca meczu.

Ons Jabeur rywalką Igi Świątek w IV rundzie Wimbledonu

Jabeur w IV rundzie Wimbledonu zagra z Igą Świątek. Mecz zaplanowano na poniedziałek, 5 lipca w samo południe. Stawką będzie awans do ćwierćfinału turnieju. Obie tenisistki dotąd spotkały się tylko raz - w 2019 roku na turnieju w Waszyngtonie lepsza okazała się Polka, która po zaciętej trzysetowej walce pokonała Jabeur 4:6, 6:4, 6:4.

Zabawna wpadka Igi Świątek. 'Mam nadzieję, że kamery mają się dobrze'Zabawna wpadka Igi Świątek. "Mam nadzieję, że kamery mają się dobrze"