BBC jednym zdaniem opisało mecz Igi Świątek. Ależ zachwyty nad grą Polki

Iga Świątek w 4. rundzie Wimbledonu! W 3. rundzie Polka rozbiła Irinę-Camelię Begu, a jej postawą zachwycili się kibice i eksperci.

Iga Świątek bez najmniejszego problemu awansowała do 4. rundy Wimbledonu. W piątek Polka w niespełna godzinę rozbiła Irinę-Camelię Begu z Rumunii, wygrywając 6:1, 6:0. Świątek zachwyciła swoją postawą na korcie, pokonując rywalkę zarówno w liczbie wygrywających uderzeń (11-9), jak i popełniając zdecydowanie mniej niewymuszonych błędów (6-25!). 

Zobacz wideo "Iga Świątek uczy się od Mattek-Sands. W przyszłości mogą wygrać jakiegoś szlema"

Zachwyty nad grą Świątek w mediach społecznościowych wyrazili dziennikarze, eksperci oraz kibice. Sukces Polki podliczyło też oficjalne konto Wimbledonu na Twitterze, które poinformowało, że mecz trwał ogółem zaledwie 55 minut.

"Włączyłem przed chwilą tv, żeby załapać się jeszcze na mecz Igi. No na niewiele się załapałem" - napisał były tenisista, obecnie komentator telewizyjny, Michał Lewandowski.

"Łatwa robota dla Igi Świątek" - tak zwycięstwo Polki opisało BBC Sport.

Iga Świątek w akcjiKosmiczne zagranie Igi Świątek! Jak ona to zrobiła? Fenomen [WIDEO]

Kibice i eksperci zachwyceni Igą Świątek

"6:4, 6:4 z Hsieh w 1 h i 16 min, 6:1, 6:3 ze Zwonariową w 1 h i 4 min, 6:1, 6:0 z Begu w 57 min. Coś ten Wimbledon zaczyna przypominać" - wyliczał Łukasz Jachimiak ze Sport.pl.

"Iga Świątek szósty raz osiągnęła 4. rundę w swoim dziesiątym starcie wielkoszlemowym. 20 lat, chapeau bas" - napisał dziennikarz tenisowy, Dawid Żbik.

"Mecz do jednej bramki. Brawo, Iga Świątek" - napisał Tomasz Cywiński.

Pictures of the Week Europe and Africa Photo GalleryMordercza trawa torpeduje Wimbledon. Tenisiści grzmią: Boże, nie mogę w to uwierzyć

"Iga Świątek gra z taką jakością i na takim luzie, że rywalki po kilku gemach mają dość!!! Relacja Igi z kortami trawiastymi weszła w fazę zauroczenia" - napisał były tenisista, obecnie komentator, Dawid Olejniczak.

"Iga Świątek po raz pierwszy awansowała do 4. rundy Wimbledonu, pokonując Begu 6:1, 6:0. Świątek nie straciła jeszcze seta w turnieju. Nieźle jak na kogoś, kto dopiero w zeszłym tygodniu wygrał pierwszy mecz na trawie w głównej drabince" - skomentował dziennikarz Guardiana, Tumaini Carayol.

W 4. rundzie rywalką Świątek będzie zwyciężczyni meczu Garbine Muguruza - Ons Jabeur. Ten mecz dopiero w poniedziałek, przed Polką wolny weekend w Londynie.

Więcej o: