Kosmiczne zagranie Igi Świątek! Jak ona to zrobiła? Fenomen [WIDEO]

Iga Świątek pokonała 6:0, 6:1 Irinę Begu w III rundzie Wimbledonu. Polka zagrała bardzo pewnie i nawet na moment nie dała przeciwniczce dojść do głosu. O świetnej grze 20-latki świadczy także jedno z jej niesamowitych zagrań w trakcie meczu. Rumunka mogła tylko odprowadzić piłkę wzrokiem.

Iga Świątek (9. WTA) już przed meczem notowała swój najlepszy występ w Wimbledonie. Jak dotąd Polka występowała w turnieju tej rangi tylko raz. W 2019 roku pożegnała się już w pierwszej rundzie, przegrywając ze Szwajcarką Viktoriją Golubic 2:6, 6:7. Teraz pokonała już dwie rywalki: Su-Wei Hsieh z Tajwanu (69. WTA) 6:4, 6:4 oraz Rosjankę Wierę Zwonariową 6:1, 6:3.

Polka dominowała od samego początku spotkania z Iriną Begu. Po zaledwie kwadransie prowadziła 5:0, a dużą różnicę robiła przede wszystkim skutecznym, agresywnym forhendem i miała fragment, w którym wygrała aż dziesięć punktów z rzędu. Begu nie miała zupełnie sposobu na agresywną, często pod końcową linię grę Świątek. Drugiego seta Iga Świątek rozpoczęła od przełamania już w pierwszym gemie. Ostatecznie wygrała spotkanie trwające tylko 57 minut, tracąc zaledwie jednego gema.

Iga Świątek - Irina Begu. Gdzie i o której oglądać? [TRANSMISJA]Deklasacja! Bezbłędna Iga Świątek rozbiła rywalkę w niecałą godzinę

Podczas spotkania Iga Świątek popisała się także jednym niesamowitym zagraniem. Podczas dłuższej wymiany z Begu Polka postanowiła zaryzykować i bardzo dobrze zmieniła kierunek akcji forhendem. Widać było przy tym świetny balans ciała 20-latki. Piłka trafiła prosto w linie i była to zdecydowanie jedna z najlepszych akcji całego spotkania.

Magda LinetteElina Switolina reaguje na porażkę z Magdą Linette. "Niewiarygodny sposób"

Świątek w IV rundzie Wimbledonu zagra ze zwyciężczynią meczu: Garbine Muguruza (12. WTA) - Ons Jabeur (24. WTA).