Oficjalnie: Znamy skład polskich tenisistów na igrzyska olimpijskie w Tokio!

Międzynarodowa Federacja Tenisowa (IFT) ogłosiła kadry na igrzyska olimpijskie w Tokio, w tym reprezentacji Polski. Lista nie uwzględnia miksta, natomiast znamy podział na turnieje singlowe oraz turnieje deblowe.

Igrzyska olimpijskie w Tokio rozpoczną się 23 lipca tego roku i potrwają do 8 sierpnia. Zmagania tenisowe będą trwać od 24 lipca do 1 sierpnia. Międzynarodowa Federacja Tenisowa (IFT) opublikowała kadry 46 reprezentacji, które wezmą udział w tegorocznych igrzyskach. Mimo licznych absencji, lista prezentuje się naprawdę imponująco.

Zobacz wideo Iga Świątek: Najważniejsze jest to, żeby nie mieć oczekiwań w stosunku do swojej gry. Wtedy mój poziom się poprawia

Igrzyska olimpijskie w Tokio. Wiemy, kto będzie reprezentował Polskę w zmaganiach tenisowych

Na stronie ITF (Międzynarodowej Federacji Tenisowej) pojawiła się lista 46 reprezentacji, które będą rywalizować o medale na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Zgłoszenia są oparte na rankingach ATP oraz WTA z 14 czerwca, czyli dzień po zakończeniu Rolanda Garrosa. Na liście brakuje m.in. Rafaela Nadala, Sereny Williams, Simony Halep, Dominica Thiema czy Stanislasa Wawrinki.

Polskę w turnieju singlowym reprezentować będzie Hubert Hurkacz (ATP), Iga Świątek oraz Magda Linette (WTA). Męską parę deblową stworzy Hurkacz oraz Łukasz Kubot, natomiast kobiecą – Linette oraz Alicja Rosolska. Lista nie uwzględnia zmagań w mikście, więc na ten moment nie wiadomo, kto będzie reprezentował biało-czerwonych w grze podwójnej mieszanej.

O drugi złoty medal w turnieju singlowym na olimpiadzie będzie walczyć Brytyjczyk Andy Murray. Na igrzyskach w Rio męskiego debla wygrał duet Marc Lopez – Rafael Nadal, a kobiecy – Jekaterina Makarowa z Jeleną Wiesniną. W kobiecym singlu złoto zdobyła Portorykanka Monica Puig, a w mikście górą był amerykański duet Bethanie Mattek-Sands oraz Jack Sock.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.