Iga Świątek poznała rywalkę w III rundzie Wimbledonu. Niespodzianka!

Iga Świątek poznała rywalkę w III rundzie Wimbledonu. Będzie nią 30-letnia Rumunka Irina-Camelia Begu, która sprawiła małą niespodziankę.

Irina-Camelia Begu (79. WTA) w II rundzie turnieju zmierzyła się z rozstawioną z numerem 26, Petrą Martić (30. WTA). I to Chorwatka, która już dwa razy była w IV rundzie Wimbledonu (w latach 2017 i 2019) była faworytką pojedynku.

Iga Świątek znów przeszła do historii. Jako trzecia PolkaIga Świątek znów przeszła do historii. Jako trzecia Polka

Niewykorzystane szanse Begu

Pierwszy set meczu był bardzo zacięty. Begu wygrała go po 55 minutach walki 7:5. I to mimo faktu, że przegrywała już 2:4. Drugi set był jeszcze bardziej emocjonujący. Rumunka prowadziła w nim już 5:3, ale nie potrafiła utrzymać przewagi i w dziesiątym gemie została przełamana. W efekcie doszło do tie-breaka, w którym Begu nie wykorzystała dwóch piłek meczowych i przegrała go 7:9.

W decydującym secie Rumunka była już zdecydowanie lepsza. Już w czwartym gemie przełamała Martić i to wystarczyło do zwycięstwa (6:3), bo skutecznie pilnowała swojego podania. W całym meczu serwowała z 80 proc. skutecznością pierwszego serwisu. Wygrała po nim 66 proc. punktów (Chorwatka 62). Begu miała 40 kończących uderzeń (Martić 42), ale popełniła zdecydowanie mniej niewymuszonych błędów (25-44).

30-letnia Begu wyrównała swój najlepszy wynik na Wimbledonie. W 2015 roku również była w III rundzie. W tegorocznym turnieju w Londynie rywalizuje już po raz dziewiąty w karierze. Aż pięć razy odpadała w pierwszej rundzie, a dwa w drugiej. Jej największy sukces w turnieju wielkoszlemowym, to IV runda Australian Open w 2015 roku oraz ta sama faza w Roland Garrosie rok później.

Lepiej radziła sobie w grze podwójnej. W 2018 roku w parze z Monicą Niculesu była w półfinale Australian Open, a w tym roku z Argentynką Nadią Podoroską w Roland Garrosie. Co ciekawe, przegrała z parą: Iga Świątek-Bethanie Mattek-Sands 3:6, 4:6.

Iga Świątek w III rundzie Wimbledonu! Polka nie dała rywalce żadnych szans!Iga Świątek w III rundzie Wimbledonu! Polka nie dała rywalce żadnych szans!

Będzie to pierwszy pojedynek w karierze Świątek z Begu. Mecz zaplanowany jest na piątek.