Iga Świątek znów przeszła do historii. Jako trzecia Polka

Iga Świątek po wygranej z Rosjanką Wierą Zwonariową w II rundzie Wimbledonu znów przeszła do historii polskiego tenisa.

Iga Świątek (9. WTA) w środowe popołudnie bez żadnych problemów awansowała do III rundy Wimbledonu. W godzinę pokonała doświadczoną, 36-letnią Rosjankę, finalistkę turnieju z 2010 roku - Wierę Zwonariową (96. WTA) 6:1, 6:3.

Zobacz wideo "Iga Świątek uczy się od Mattek-Sands. W przyszłości mogą wygrać jakiegoś szlema"

Iga Świątek w III rundzie Wimbledonu. Pokonała 36-letnią Rosjankę [ZAPIS RELACJI]Iga Świątek w III rundzie Wimbledonu. Pokonała 36-letnią Rosjankę [ZAPIS RELACJI]

Iga Świątek dzięki tej wygranej przeszła po raz kolejny do historii polskiego tenisa. Została bowiem trzecią zawodniczką, której udało się awansować do III rundy każdego turnieju wielkoszlemowego. Wcześniej dokonały tego tylko Agnieszka Radwańska oraz Magda Linette. Ta ostatnia w Londynie też radzi sobie dobrze, bo w I rundzie wyeliminowała Amerykankę Amandę Anisimową 2:6, 6:3, 6:1.

Świątek po raz pierwszy w III rundzie turnieju wielkiego szlema była w 2019 roku - w Roland Garrosie. Wtedy awansowała nawet rundę dalej. W ubiegłym roku Polka była w IV rundzie Australian Open, w III rundzie US Open i wygrała French Open. Teraz pokonała dwie rywalki na Wimbledonie.

Kolejna sensacja na Wimbledonie! Mocna rywalka Igi Świątek poza turniejemKolejna sensacja na Wimbledonie! Mocna rywalka Igi Świątek poza turniejem

Świątek w kolejnej rundzie turnieju zmierzy się ze zwyciężczynią meczu: Petra Martic (Chorwacja, 30. WTA) - Irina Begu (Rumunia, 79. WTA).

Więcej o: