Wielka rywalka Świątek wycofała się z igrzysk! Tokio miało "ukoronować jej karierę"

Simona Halep nie zagra na igrzyskach olimpijskich w Tokio! Rumunka miała być na nich wielką rywalką dla Igi Świątek. Medal w Japonii stawiała sobie za główny cel na ten sezon i chciała, żeby był "ukoronowaniem dla jej kariery". Wszystko pokrzyżowała jednak kontuzja, przez którą tenisistki nie ma także na Wimbledonie.

W ostatnich dniach wielu znanych tenisistów informowało o wycofaniu z igrzysk olimpijskich w Tokio. W turnieju kobiet nie wystartuje choćby Serena Williams, a teraz o swojej nieobecności w Japonii poinformowała kolejna z czołowych zawodniczek rankingu WTA. 

Zobacz wideo "Wynik Igi Świątek trzeba docenić. Nie zawsze da się wygrać turniej wielkoszlemowy"

Simona Halep nie jedzie do Tokio! Wszystko przez uraz łydki

W Tokio zabraknie Simony Halep. "Nic nie przynosi mi większej dumy, niż reprezentowanie Rumunii, ale niestety na regenerację po mojej kontuzji łydki potrzeba więcej czasu i podjęłam decyzję o wycofaniu się z tegorocznych igrzysk olimpijskich" - napisała rumuńska tenisistka. 

Awans Igi Świątek w Wimbledonie. Media nie mają wątpliwości. Awans Igi Świątek w Wimbledonie. Media nie mają wątpliwości. "Nie była w stanie"

Zawodniczka dodała, że to dla niej wielkie rozczarowanie po wycofaniu się wcześniej z Roland Garros i Wimbledonu ze względu na ten sam uraz, ale jest zdeterminowana, żeby wrócić na kort w dobrej formie. Halep, która teraz broniłaby tytułu wywalczonego przed rokiem na Wimbledonie, nieobecność na igrzyskach musi boleć, tym bardziej że start na nich i wywalczenie medalu były dla niej najważniejszym celem na obecny sezon. Mówiła o tym jako o "ukoronowaniu swojej kariery". 

Iga Świątek po wygranym meczu z Su-Wei Hsieh w pierwszej rundzie WimbledonuTrener Igi Świątek pod wrażeniem. Aż zacytował "Siarę" Siarzewskiego

Świątek ubyła trudna rywalka w walce o medal

Nieobecność Halep w Tokio to ważna informacja w kontekście walki o medal Igi Świątek. Polce ubyła trudna rywalka - trzecia rakieta świata, ale także zawodniczka, z którą dwukrotnie przegrywała na turniejach wielkoszlemowych. To spotkania na Roland Garros sprzed dwóch lat oraz na tegorocznym Australian Open. Świątek wygrywała z Halep podczas pamiętnego French Open z 2020 roku, gdy ograła ją w ćwierćfinale, a potem wygrała cały turniej.

screen TwitterIga Świątek wspomina doświadczenie z dzieciństwa. "To było dla mnie wyjątkowe"

Więcej o: