Świetny początek Igi Świątek w Wimbledonie! Polka w II rundzie

Iga Świątek wygrała pierwszy mecz na seniorskim Wimbledonie w swojej karierze! W pierwszej rundzie tegorocznej edycji turnieju Polka pokonała Tajwankę Hsieh Su-Wei (WTA 66.) 6:4, 6:4 i pewnie awansowała do kolejnej rundy rywalizacji!

W poniedziałkowym meczu I rundy Iga Świątek walczyła o swoje pierwsze zwycięstwo w Wimbledonie w karierze. Do tej pory Polka grała w turnieju głównym w Londynie tylko raz - gdy w 2019 roku przegrała w pierwszej rundzie ze Szwajcarką Viktoriją Gulubić 2:6, 6:7. Choć rok wcześniej Świątek wygrała juniorski Wimbledon, tak teraz przed rozpoczęciem turnieju przekonywała, że trawa nie jest jej ulubioną nawierzchnią i nie spodziewa się cudów w stolicy Wielkiej Brytanii.

Pierwszy set rozpoczął się dla Polki najlepiej, jak tylko mógł. Już na starcie Świątek w pełni wykorzystała słabe wejście rywalki w mecz pod względem serwisowym i przy pierwszej możliwej okazji wywalczyła przełamanie. Później obie tenisistki radziły sobie przy własnym serwisie wzorowo. Świątek przy tym imponowała tym, czego brakowało jej w Eastbourne - cierpliwością, a także dobrze serwowała. Hsieh miała w całym secie tylko jednego break-pointa (w 4. gemie), którego nie wykorzystała, a Polka z kolei gdy tylko miała okazję do zakończenia partii, wykorzystała ją i wygrała 6:4.

Początek drugiego seta był identyczny, jak w początek pierwszego. Świątek błyskawicznie przełamała swoją rywalkę, ale tym razem Tajwanka w kolejnym gemie odpłaciła się pięknym za nadobne i wszystko wróciło do punktu wyjścia.

W drugiej partii kluczowy był gem numer 5, w którym Świątek ponownie wygrała gema przy serwisie rywalki, wykorzystując zaledwie drugiego break-pointa w całym secie. Tym razem dziewiąta tenisistka świata już nie pozwoliła rywalce nawet pomarzyć o doprowadzeniu do remisu. Wygrywała bardzo pewnie własne podanie, a w ostatnim gemie zakończyła mecz czterema skutecznymi serwisami, z których dwa były asami serwisowymi.

Iga Świątek ostatecznie pokonała Hsieh Su-Wei 6:4, 6:4 i prezentowała zdecydowanie lepszą dyspozycję niż w Eastbourne. Polka awansowała do II rundy Wimbledonu, w której zmierzy się z lepszą z pary Marie Bouzkova (Czechy) - Wiera Zwonariowa (Rosja).