Znamy datę i godzinę pierwszego meczu Igi Świątek na Wimbledonie

Iga Świątek już w poniedziałek 28 czerwca rozpoczyna zmagania w Wimbledonie. Polska tenisistka zagra z Su-Wei Hsieh (66. miejsce w rankingu WTA) w I rundzie turnieju. Wiemy, kiedy prawdopodobnie odbędzie się ten mecz.

Tegoroczna edycja Wimbledonu rozpocznie się w poniedziałek 28 czerwca. Po raz drugi w karierze na trawiastych kortach wystąpi Iga Świątek. W ubiegłym tygodniu Polka grała w turnieju WTA Eastbourne, gdzie w II rundzie przegrała z Darią Kasatkiną.

Zobacz wideo "Iga Świątek uczy się od Mattek-Sands. W przyszłości mogą wygrać jakiegoś szlema"

Iga Świątek w Wimbledonie. Wiemy, kiedy pierwszy mecz

Iga Świątek wie, że w I rundzie Wimbledonu zagra z Su-Wei Hsieh (66. miejsce w rankingu WTA) z Tajwanu. Doświadczona zawodniczka jest znana jako świetna deblistka, gdyż ma na koncie triumfy w deblowym US Open oraz Wimbledonie.

Iga Świątek wygrała juniorski WimbledonIga Świątek pokazała, jak przygotowuje się do Wimbledonu

Mecz Świątek - Su-Wei Hsieh odbędzie się już w ten poniedziałek, wciąż nieznana jest jednak oficjalna godzina rozpoczęcia. Jak podaje polsatsport.pl, mecz rozpocznie się około godziny 19:30-20:00 na korcie nr 1. 

Świątek nie jest doświadczoną zawodniczką w grze na kortach trawiastych. Jak dotąd ma za sobą tylko jeden mecz rozegrany na Wimbledonie. W 2019 roku zawodniczka przegrała z Viktoriją Golubić w I rundzie turnieju. Sama zawodniczka zdradziła, że nie ma wielkich oczekiwań względem zbliżającego się turnieju Wielkiego Szlema. 

Więcej o: