Półfinalistka Roland Garros zagra na turnieju w Gdyni. Znamy listę zawodniczek

WTA potwierdziło listę zawodniczek do turnieju głównego singla. Katarzyna Kawa i Magdalena Fręch mają zagwarantowane miejsca w drabince głównej. Inne Polki będą mogły zagrać w turnieju głównym dzięki dzikim kartom. Dziś wystartowała sprzedaż biletów na BNP Paribas Poland Open na platformie eBilet.pl.

Lista zgłoszeń wygląda obiecująco. Cutoff, czyli pozycja rankingowa ostatniej zawodniczki, która nie będzie musiała grać w eliminacjach, ustalił się na poziomie 145. To dość wysoko jak na turniej rangi WTA 250, przy czym akurat 145. miejsce zajmuje Magdalena Fręch.

Zobacz wideo "Iga Świątek uczy się od Mattek-Sands. W przyszłości mogą wygrać jakiegoś szlema"

- Jako były zawodnik wiem, jak ważna dla młodych tenisistów i tenisistek jest szansa zagrania w imprezie głównego cyklu. Dobry występ pomaga zdobyć mnóstwo punktów i szybciej przebić się w rankingu. Można wspomnieć choćby przykład Agnieszki Radwańskiej, która bez "dzikich kart" do turniejów w Warszawie potrzebowałyby zapewne więcej czasu, aby awansować do światowej czołówki. Cieszę się, że kilka naszych zawodniczek będzie miało okazję zaprezentować się na kortach w Gdyni – mówi Marcin Matkowski, dyrektor turnieju BNP Paribas Poland Open.

W Gdyni zagrają najlepsze tenisistki poza tymi, które zostały powołane do reprezentacji na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Pozycja w czołowej setce rankingu jeszcze nie zapewnia statusu jednej z ośmiu rozstawionych w turnieju. Do imprezy na kortach Klubu Tenisowego Arka zgłosiły się dwie przedstawicielki pierwszej pięćdziesiątki - Yulia Putinseva oraz Tamara Zidansek (półfinalistka tegorocznego Roland Garros) oraz siedem zawodniczek pierwszej setki rankingu WTA, co gwarantuje poziom godny głównego touru i tradycji turniejów WTA w Polsce.

Dziś wystartowała sprzedaż biletów na BNP Paribas Poland Open na platformie eBilet.pl. W tym roku pula nagród w turnieju wyniesie 235.238 USD. W drabince głównej w singlu zagrają 32 zawodniczki ze światowego rankingu WTA. W turnieju wystąpi 16 par deblowych oraz 16 zawodniczek zagra w eliminacjach. Wygrana w turnieju daje 280 punktów do rankingu WTA.

BNP Paribas Poland Open - turniej kobiecy rangi WTA 250, którego pierwsza edycja odbędzie się między 17 a 25 lipca br. w Gdyni. Impreza zagości w Polsce na dłużej i będzie największym turniejem tenisowym rozgrywanym w naszym kraju. Sponsorem tytularnym turnieju został Bank BNP Paribas, który strategicznie wspiera tenis na całym świecie. Organizatorem turnieju jest firma Tennis Consulting, która podpisała wieloletnią umowę z właścicielem licencji firmą Octagon, jednym ze światowych liderów w branży sportowej.

Więcej o: