"Nie chce widzieć jej twarzy". Ostapenko nie wytrzymała na korcie [WIDEO]

Jelena Ostapenko żądała zmiany sędziego liniowego w wygranym meczu ćwierćfinałowym turnieju WTA 500 w Eastbourne z Darią Kasatkiną 1:6, 7:5, 6:2.

Łotyszka Jelena Ostapenko (43. WTA) znana jest z kontrowersyjnych zachowań na korcie. Najgłośniej było o niej pięć lat temu, kiedy w meczu z Naomi Broady próbując dosięgnąć piłki, rzuciła rakietą w chłopca do podawania piłek. Brytyjska tenisistka uznała, że Ostapenko zrobiła to celowo i zażądała od sędziego Blaze'a Trifunobskiego jej dyskwalifikacji. 

Zobacz wideo "Iga Świątek uczy się od Mattek-Sands. W przyszłości mogą wygrać jakiegoś szlema"

"Nie chcę widzieć jej twarzy. Inaczej oszaleję"

Jelena Ostapenko w czwartkowym meczu ćwierćfinałowym turnieju w Eastbourne z Darią Kasatkiną nie potrafiła opanować emocji w tym pojedynku. Podczas jednej z przerw między gemami zaczęła dyskutować z sędzią. Domagała się, by zmieniona została arbiter liniowa, która zdaniem Łotyszki, popełniała błędne decyzje.

- To najgorsza rzecz, jaką może ta osoba zrobić. Zmień ją, kiedy będziesz miała szansę, proszę. Nie chcę widzieć jej twarzy. Inaczej oszaleję - mówiła Ostapenko.

Łotyszka w półfinale zmierzy się ze zwyciężczynią meczu: Anastasija Sevastova (Łotwa, 61. WTA) - Elena Rybakina (Kazachstan, 21. WTA). W drugim spotkaniu o finał Włoszka Camila Giorgi (75. WTA) zagra z Estonką Anett Kontaveit (27. WTA).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.