Szokująca porażka Igi Świątek. Pierwszy set wygrany, potem 0:6 i 1:6...

Iga Świątek odpadła w II rundzie turnieju WTA w Eastbourne. Polska tenisistka przegrała w trzech setach z Rosjanką Darią Kasatkiną 6:4, 0:6, 1:6. Kolejnym turniejem dla Polki będzie już wielkoszlemowy Wimbledon.

Po bardzo dramatycznym zwycięstwie w I rundzie nad Heather Watson 6:3, 6:7, 7:5, Iga Świątek w środowy wieczór rozegrała kolejną trzysetówkę. Tym razem miała jednak zdecydowanie silniejszą rywalkę, którą była 34. w światowym rankingu Rosjanka Daria Kasatkina. Przeciwniczka Polki w 2018 roku zdołała nawet awansować do ćwierćfinału Wimbledonu.

Iga Świątek znakomicie zaczęła. A potem katastrofa

Świątek rozpoczęła to spotkanie. Grała pewnie przy własnym serwisie, a także już przy pierwszej okazji przełamała swoją rywalkę, dzięki czemu prowadziła 3:0. Przy stanie 4:2 rywalka zdołała zaliczyć przełamanie powrotne, ale okazało się to jedynie początkiem serii przegranych serwisów z obu stron. Obie tenisistki przestały prowadzić grę przy własnym serwisie, ale gra "gem za gem" przyniosła wygranego seta Idze Świątek 6:4.

Zbigniew Boniek podsumował występ Polski na Euro 2020 w dwóch zdaniachZbigniew Boniek podsumował występ Polski na Euro 2020 w dwóch zdaniach

Po wygranej partii w grze Świątek nastąpiła totalna zapaść. Kasatkina wygrywała wszystkie gemy - zarówno przy własnym serwisie, jak i przy podaniu Polki, która z każdym przegranym gemem traciła cierpliwość do swojej postawy. Popełniała sporo błędów, które tylko napędzały Kasatkinę. Drugi set został przegrany przez Świątek do zera, w drugim tylko raz najlepsza polska tenisistka zdołała wygrać swój serwis.

Ostatecznie Iga Świątek przegrała z Darią Kasatkiną 6:4, 0:6, 1:6 i na II rundzie zakończyła swój udział w turnieju WTA w Eastbourne. Przed Polką na trawie już tylko wielkoszlemowy Wimbledon, który rozpocznie się 28 czerwca.

Gigantyczna wyprzedaż w Aliexpress! Sprzęt do ćwiczeń, ogrodu, ubrania nawet 70% taniej! Nie tylko podróbki!