Fręch i Radwańska z wygranymi w el. Wimbledonu 2021! Z kim zagrają?

Magdalena Fręch (WTA 145.) oraz Urszula Radwańska (WTA 233.) wygrały mecze w eliminacjach do turnieju głównego w Wimbledonie. Fręch pokonała Pemrę Ozgen (WTA 242.) 6:2, 7:5, a Radwańska wygrała z Fang Ying Xun (WTA 222.) 6:1, 6:0. Z kim Polki zagrają w kolejnej rundzie?

W poniedziałek 28 czerwca rozpoczyna się Wimbledon 2021. Zagwarantowany start w głównej drabince z polskich tenisistek ma Iga Światek, natomiast pozostałe polskie tenisistki muszą przebić się przez eliminacje. Magdalena Fręch nie przegrała w środę ani jednego seta. Urszula Radwańska natomiast oddała rywalce tylko jednego gema.

Wimbledon 2021. Urszula Radwańska i Magdalena Fręch z pierwszymi wygranymi w eliminacjach

Magdalena Fręch bardzo dobrze rozpoczęła eliminacje, wypracowując sobie prowadzenie 4:0. Polka zdobyła dwa przełamania, jednak to reprezentantka Turcji odrobiła stratę jednego breaka. Ostatecznie Ozgen straciła serwis i przegrała pierwszy set 2:6. W drugiej części spotkania walka była dużo bardziej wyrównana. Końcowy wynik spotkania ustalono dopiero w 12. gemie. Całe spotkanie trwało półtorej godziny, a drugi set zakończył się wynikiem 7:5 dla Fręch.

Robert Lewandowski z jasnym komunikatem do kibiców przed meczem ze SzwecjąTakim składem Polska ma zagrać ze Szwecją o awans! Dwie zmiany

Urszula Radwańska dużo sprawniej poradziła sobie ze swoją przeciwniczką. Polka straciła tylko jednego gema w pierwszym secie. Mimo to pewnie zwyciężyła z Chinką 6:1. Druga runda była jeszcze lepsza dla Radwańskiej. Tenisistka nie dała się przełamać ani razu i pokonała Fang Ying Xun 6:0. Warto dodać, że swój mecz rozegrała również Katarzyna Kawa (WTA 133.). Polska tenisistka również odniosła zwycięstwo, wygrywając z Martina di Giuseppe 6:2, 4:6, 6:4.

Magdalena Fręch w drugiej rundzie eliminacji do Wimbledonu 2021 zmierzy się z  Ariną Rodionową (WTA 149.), która w zeszłym tygodniu dotarła do finału turnieju ITF w Nottingham na trawie. Urszula Radwańska zagra natomiast z Anną Karoliną Schmiedlovą. Rosjanka wygrała z Susan Bandecchi 6:3, 3:6, 6:3.