Iga Świątek poznała kolejną rywalkę na WTA w Eastbourne! To była ćwierćfinalistka Wimbledonu

Iga Świątek udanie rozpoczęła rywalizację w turnieju WTA w Eastbourne. Polska tenisistka po trudnym pojedynku w trzech setach pokonała Heather Watson (6:3, 6:7, 7:5). W kolejnej rundzie Polka zagra z Darią Kasatkiną (34. WTA), która w 2018 roku doszła do ćwierćfinału Wimbledonu i na trawie umie grać

Iga Świątek rozegrała we wtorek swój pierwszy pojedynek od porażki z Marią Sakkari w ćwierćfinale Roland Garros. Polka zdecydowała się wycofać z udziału w turnieju WTA 500 w Berlinie. Rywalizacja w Eastbourne ma być z kolei dla niej przygotowaniem do zbliżającego się Wimbledonu.

Forma Majchrzaka! Pewna wygrana w kwalifikacjach do WimbledonuForma Majchrzaka! Pewna wygrana w kwalifikacjach do Wimbledonu

Cios za cios i zwycięstwo Igi Świątek

Pierwsze przełamanie w starciu z Watson nastąpiło dopiero po ósmym gemie. Brytyjka popełniła wówczas kilka pomyłek z rzędu. Świątek skrzętnie to wykorzystywała i po dobrej grze wygrała pierwszego seta w stosunku 6:3. Drugi set rozpoczął się podobnie, lecz tym razem pierwsza przełamała Watson, popisując się kilkoma efektownymi returnami.

Następnie to Świątek złapała przewagę i punktowała rywalkę. Choć walka była wyrównana, ze zwycięstwa 7:6 cieszyła się Watson. W trzecim secie potwierdziło się, że Świątek nie przepada za grą na trawiastej nawierzchni. 20-latka nie była w stanie radzić sobie z agresywnymi zagraniami Watson i choć sporo wskazywało na to, że Brytyjka okaże się lepsza, Polka zaryzykowała, dzięki czemu ostatecznie zwyciężyła 7:5 i cały pojedynek 2:1.

Heather Watson (65. WTA) vs Iga Świątek (9. WTA) 1:2 (3:6, 7:6(7:4), 7:5)

Hubert Hurkacz Hubert Hurkacz i Felix Auger Aliassime nie dali rady. Porażka w finale

Iga Świątek poznała rywalkę w kolejnej rundzie

W kolejnej rundzie turnieju WTA w Eastbourne Iga Świątek zmierzy się z 34. w rankingu WTA Rosjanką Darią Kasatkiną. 24-latka wyeliminowała w pierwszej rundzie Wierę Zwonariową, która w drugim secie kreczowała.

Obie zawodniczki jeszcze nigdy ze sobą nie rywalizowały. Pojedynek Świątek z Kasatkiną w drugiej rundzie turnieju zaplanowano na środę 23 czerwca o godzinie 11:00.