Rafael Nadal zrezygnował z Wimbledonu i igrzysk olimpijskich! Ratuje swoją karierę

Rafael Nadal ogłosił za pośrednictwem mediów społecznościowych, że rezygnuje z udziału w nadchodzących imprezach sportowych. Hiszpański tenisista nie wystąpi na Wimbledonie ani na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Komunikat zawodnika pojawił się na jego profilach w mediach społecznościowych w czwartek 17 czerwca. Oficjalnym powodem nieobecności Hiszpana na kolejnych turniejach tenisowych jest przemęczenie po dotychczasowym, ciężkim sezonie.

Zobacz wideo "Iga Świątek uczy się od Mattek-Sands. W przyszłości mogą wygrać jakiegoś szlema"

Rafael Nadal pisze do fanów: Celem tej decyzji jest przedłużenie mojej kariery 

"Witam wszystkich. Postanowiłem nie brać udziału w tegorocznym Wimbledonie i igrzyskach olimpijskich w Tokio. Nigdy nie jest to łatwa decyzja, ale po wysłuchaniu mojego ciała i przedyskutowaniu tego z moim zespołem wiem, że to właściwa decyzja" - napisał na Twitterze Rafael Nadal.

"Celem tej decyzji jest przedłużenie mojej kariery i dalsze robienie tego, co sprawia mi radość, czyli rywalizowania na najwyższym poziomie i walka, na maksymalnym poziomie, o moje cele zawodowe i osobiste" - dodał dalej utytułowany tenisista.

Novak Djoković - Rafael NadalCo za zagranie Nadala! Reakcja Djokovicia mówi wszystko [WIDEO]

Hiszpan tłumaczył też, że przerwa między turniejami na kortach Rolanda Garrosa, a Wimbledonem jest na tyle krótka, że istnieje ryzyko, że jego organizm nie zregeneruje się do pełni swoich możliwości. Sportowiec dodał, że ostatnie dwa miesiące kosztowały go wiele wysiłku, a podjęta decyzja jest najlepsza w perspektywie średnio- i długoterminowej.

"Igrzyska olimpijskie zawsze wiele znaczyły i zawsze były priorytetem dla mnie, jako sportowca. Odnalazłem ducha, którego chciałby mieć każdy sportowiec świata. Osobiście miałem okazję uczestniczyć w trzech turniejach i miałem zaszczyt nieść flagę mojego kraju" - brzmi ostatni wpis Nadala w tej sprawie.

Mecze półfinałowe mężczyzn w ostatniej edycji Roland Garros 2021 były niezwykle zacięte. Hiszpan skończył turniej po długim meczu z Novakiem Djokoviciem. Serb, po ponad czterech godzinach, pokonał Nadala 3:6, 6:3, 7:6 (7-4), 6:2.

Rafael Nadal o porażce z Djokoviciem. Rafael Nadal o porażce z Djokoviciem. "W tamtym momencie wszystko mogło się wydarzyć"

Więcej o: