Hubert Hurkacz znów przegrywa w Niemczech. Niemoc

Nieudana seria Huberta Hurkacza na niemieckich kortach trawiastych trwa. W drugim turnieju z rzędu odpadł w pierwszej rundzie. W Halle pokonał go Kanadyjczyk Felix Auger-Aliassime 6:3, 7:5.

Hubert Hurkacz tydzień temu rozpoczął tegoroczny sezon na kortach trawiastych od porażki w I rundzie turnieju ATP 250 w Stuttgarcie ze Szwajcarem Dominiciem Strickerem (289. ATP) w dwóch tie-breakach 6:7 (5:7), 6:7 (5:7).

Novak Djoković oddał rakietę po finale Rolanda Garrosa młodemu kibicowiDjoković zdradził, dlaczego ofiarował rakietę młodemu kibicowi po finale Rolanda Garrosa [WIDEO]

Dwa podania przegrane do zera

We wtorkowe popołudnie 24-letni polski tenisista zmierzył się w I rundzie turnieju ATP 500 w Halle ze swoim partnerem w grze deblowej - Felixem Augerem-Aliassime (21. ATP). 20-letni Kanadyjczyk miał za sobą bardzo udany ubiegły tydzień, bo w Stuttgarcie przegrał dopiero w finale z Chorwatem Marinem Ciliciem (37. ATP) 6:7 (2:7), 3:6. Zresztą na kortach trawiastych ten zawodnik miał dotychczas bardzo dobry bilans - piętnaście zwycięstw i pięć porażek. Natomiast Hurkacz wygrał tylko sześć z piętnastu spotkań.

O losach pierwszego seta zadecydowało tylko jedno przełamanie. W szóstym gemie Hurkacz przegrał swój serwis bez zdobycia punktu. Potem nie był w stanie odrobić strat. Nie miał nawet w tym secie żadnej szansy na zdobycie break-pointa.

Drugi set, który rozpoczął się od wzięcia przez Polaka przerwy medycznej, był bardziej wyrównany. W czwartym gemie Hurkacz nie wykorzystał aż dwóch szans na zdobycie break-pointa. Gdy wydawało się, że losy tej partii rozstrzygną się w tie-breaku, to Polak dwunastego gema przy własnym podaniu przegrał do zera. W tym secie Kanadyjczyk wygrywał aż 91 proc. punktów po pierwszym podaniu (20/22), a Hurkacz 73 proc. (16/22).

Polak nie zagra zatem w hitowym meczu II rundy ze Szwajcarem Rogerem Federerem (8. ATP), który w poniedziałek wygrał z Białorusinem Ilją Iwaszką (90. ATP) 7:6 (7:4), 7:5.

Stefanos Tsitsipas po meczu finałowym Rolanda Garrosa z Novakiem DjokoviciemTragedia w rodzinie Tsitsipasa tuż przed finałem Rolanda Garrosa. "Dedykuję to jej i tylko jej"

Hurkacz pozostanie jednak w Halle. W czwartek zagra w 1/8 finału w grze podwójnej. W parze z Augerem-Aliassime zmierzy się z duetem z Holandii: Wesley Koolhof/Jean-Julien Rojer.