Akcja turnieju! Świątek i Mattek-Sands dały czadu w półfinale Roland Garros [WIDEO]

Kapitalną akcję zagrały Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands w półfinałowym meczu deblowym na Roland Garros. "To była akcja turnieju. Chyba bez podziału na mecze debla i singla" - napisał na Twitterze dziennikarz Sport.pl, Łukasz Jachimiak.

Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands awansowały do finału debla na Roland Garros. Polka i Amerykanka pokonały Irinę-Camelię Begu i Nadię Podoroską 6:3, 6:4. W niedzielnym finale Świątek i Mattek-Sands zagrają z Barborą Krejcikovą i Kateriną Siniakovą, które w turnieju są rozstawione z numerem 2., a które w półfinale pokonały Magdę Linette i Bernardę Perę.

Zobacz wideo "Wynik Igi Świątek trzeba docenić. Nie zawsze da się wygrać turniej wielkoszlemowy"

Świątek i Mattek-Sands awansowały w efektownym stylu, a szczególne wrażenie w meczu wywarł na kibicach pierwszy punkt rozegrany w dziewiątym gemie trzeciego seta. Akcja trwała 20 sekund i choć była popisem gry defensywnej Begu i Podoroskiej, to zakończyła się efektownym zwycięstwem Polki i Amerykanki.

Błąd sędzi w meczu Linette/Pera - Krejcikova/SiniakovaMagda Linette nie zagra w finale. Skandaliczna decyzja w kluczowym momencie

Kapitalna akcja Świątek i Mattek-Sands

Akcję najpierw dwukrotnie próbowała skończyć Mattek-Sands, chwilę później tyle samo razy próbowała to zrobić Świątek, a ostatecznie udało się to Amerykance, która popisała się kapitalnym uderzeniem pod linię końcową kortu.

"To była akcja turnieju. Chyba bez podziału na mecze debla i singla" - napisał na Twitterze dziennikarz Sport.pl, Łukasz Jachimiak. 

"Jak Iga nie może, to Bethanie pomoże. I na odwrót" - dodał Jachimiak.

Światek jest pierwszą od 1939 roku Polką, która zagra w finale deblowego turnieju na Roland Garros. To wtedy Jadwiga Jędrzejowska w parze z Simonne Mathieu pokonała Alice Florian i Hella Kovac 7:5, 7:5.

Więcej o: