Iga Świątek i Mattek-Sands w finale Roland Garros! Znają już rywalki

Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands awansowały do finału Roland Garros! W półfinale polsko- amerykański duet wygrał 6:3, 6:4 z Iriną Begu i Nadią Podoroską.

Była szansa na polski finał debla w Roland Garros. W piątek jako pierwsza na kort wyszła Magda Linette, która w parze z Bernardą Perą, przegrała ostatecznie 1:6, 2:6 z Barborą Krejcikovą i Kateriną Siniakovą. W drugim półfinale Iga Świątek z Bethanie Mattek-Sands mierzyła się z Iriną Begu i Nadią Podoroską.

Doskonale w pierwszego seta weszły Świątek i Mattek-Sands. Zaczęły od wygranego własnego podania, po czym przełamały rywalki. Ich radość nie trwała jednak zbyt długo. Begu i Podoroska błyskawicznie odrobiły straty. Od stanu 3:3 na korcie dominowała jednak Mattek-Sands, która kapitalnie radziła sobie pod siatką. Dzięki jej grze duet argentyńsko-rumuński został przełamany po raz drugi, a kilka minut później Świątek i Mattek-Sands dokończyły pierwszego seta, wygrywając go 6:3.

Iga Świątek i Mattek-Sands przełamały rywalki w 7. gemie

W drugim secie emocji było nieco więcej. Obydwa duety miały swoje okazje na przełamanie rywalek. Najpierw trzech okazji nie wykorzystały Begu i Podoroska, chwilę później swoich trzech okazji nie wykorzystały Świątek i Mattek-Sands. To udało się w 7. gemie, który bardzo pewnie wygrały Polka i Amerykanka, zyskując przewagę przełamania. Nie oddały tej przewagi do końca seta (choć w ostatnim gemie mogły zostać przełamane), który wygrały ostatecznie 6:4.

Błąd sędzi w meczu Linette/Pera - Krejcikova/SiniakovaMagda Linette nie zagra w finale. Skandaliczna decyzja w kluczowym momencie

Tym samym to Świątek i Mattek-Sands zagrają w niedzielę w finale z Barborą Krejcikovą i Kateriną Siniakovą. Ten mecz zaplanowany jest na niedzielę. Relacja z finału na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.