Magda Linette nie zagra w finale. Skandaliczna decyzja w kluczowym momencie

Magda Linette i Bernarda Pera przegrały w półfinale debla Rolanda Garrosa z Czeszkami Barborą Krejcikovą i Kateriną Siniakovą 1:6, 2:6. Czeszki wygrały pewnie, ale w kluczowym momencie dopisało im szczęście, bo skandaliczną decyzję podjęła sędzia.

Czeszki były faworytkami. Walczyły o czwarty finał wielkoszlemowego turnieju, a w 2018 roku to właśnie one triumfowały w rywalizacji deblowej w Paryżu. Krejcikova w dodatku w sobotę stanie do walki o tytuł w singlu. Magda Linette już raz zmierzyła się z tą parą. W październiku 2020 roku w Ostrawie razem z Jil Teichmann przegrały 6:4, 2:6, 10-5. Wszystko przemawiało więc za Czeszkami.

Zobacz wideo "Wynik Igi Świątek trzeba docenić. Nie zawsze da się wygrać turniej wielkoszlemowy"

Trening reprezentacji Polski na Polsat Plus Arenie GdańskKadrowicz

Początek był jednak nerwowy z obu stron. Lepiej mecz zaczęły Czeszki, które szybko uzyskały przełamanie i wyszły na prowadzenie 2:0, a potem 3:1. Mimo tego nie grały najlepiej, zwłaszcza Katerina Siniakova. Czeszka raz w łatwej sytuacji nie trafiła w ogóle w piłkę, innym razem również będąc w dobrej pozycji trafiła z bliska w siatkę. Po kolejnym aucie w jej wykonaniu z wściekłości uderzyła rakietą w kort. Linette i Perze brakowało jednak solidności, aby to wykorzystać. A kiedy nadarzyła się okazja, to spotkał je niesamowity pech w kluczowym momencie meczu.

Skandaliczna decyzja sędzi w kluczowym momencie!

Przy stanie 3:1 w gemach i 40:30 w drugiej partii i serwisie Linette, Polka trafiła w kort tuż przy nodze Siniakovej. Piłka spadła dobre kilkanaście centymetrów przed linią i wydawało się, że Linette i Pera zdobyły punkt i gema. Jednak po krótkiej przerwie sędzia wywołała aut. Powtórki telewizyjne pokazały, jak bardzo sędzia się pomyliła. Niestety, tego nie udało się już naprawić. Był to błąd o tyle bolesny, że Krejcikova i Siniakova ostatecznie wygrały tego gema i zamiast 2:3 zrobiło się 1:4. Polka i Amerykanka nie złapały już kontaktu i ostatecznie przegrały seta 1:6.

W drugiej partii Czeszki zaczęły od prowadzenia 1:0 przy swoim serwisie, a potem nastąpił festiwal przełamań, który trwał aż do stanu 2:4, kiedy swoje podanie wygrały Czeszki i powiększyły przewagę. Tej nie udało się już zniwelować. W ostatnim gemie Czeszki ponownie przełamały rywalki i wygrały drugiego seta 6:2.

W finale debla zmierzą się z Igą Świątek i Bethanie Mattek-Sands lub Iriną Begu i Nadią Podoroską.

Liga Narodów: Polska - BułgariaPolska - Brazylia czy mecz otwarcia Euro 2020. O której i gdzie oglądać? [TRANSMISJA]

Więcej o: