Pogromczyni Igi Świątek nie mogła uwierzyć w swój sukces. "Odjęło mi mowę"

Iga Świątek nie obroni odniesionego przed rokiem zwycięstwa w wielkoszlemowym Roland Garros. W ćwierćfinale tegorocznej edycji French Open Polka przegrała 0:2 (4:6, 4:6) z Marią Sakkari. 25-letnia Greczynka nie była w stanie uwierzyć, że zdołała awansować do półfinału.

Pojedynek Igi Świątek z Marią Sakkari w pierwszym secie był dość wyrównany. Obie zawodniczki walczyły niemal punkt za punkt, choć Polka nie potrafiła utrzymać przewagi 2:0 i ostatecznie przegrała 4:6. W drugim secie Polka czterokrotnie musiała odrabiać dwa sety straty. Ostatecznie przegrała w takim samym stosunku.

Iga Świątek w meczu z Marią Sakkari w ćwierćfinale Roland Garros 2021Fibak wskazał przyczyny porażki Igi Świątek: Nadal też miał ten problem. Dwa razy się zgłosił

Maria Sakkari nie mogła uwierzyć w swoje zwycięstwo

Dla greckiej tenisistki awans do półfinału French Open jest najlepszym rezultatem w karierze. Nigdy wcześniej nie udało jej się dotrzeć do tej fazy wielkoszlemowego turnieju. - Odjęło mi mowę. To spełnienie marzeń. To naprawdę świetne uczucie i nie zrobiłabym tego bez mojego zespołu i jego wsparcia. Chciałem im podziękować, przed nami wciąż daleka droga, ale dzisiaj zrobiliśmy krok naprzód - wyznała Sakkari po meczu.

20-letnia Iga Świątek doznała w środę pierwszej porażki w grze pojedynczej tej imprezy od 2019 roku. Wówczas lepsza od niej okazała się Simona Halep. Od tamtego pojedynku polska tenisistka notowała serię 11 wygranych meczów i 22 setów z rzędu.

Iga Świątek wciąż w grze

W półfinale tegorocznej edycji French Open Maria Sakkari zmierzy się z Czeszką Barborą Krejcikovą. Do tego starcia dojdzie w czwartkowe popołudnie. Warto zaznaczyć, że obu zawodniczkom jeszcze nigdy nie udało się dotrzeć do tej fazy gry pojedynczej Wielkiego Szlema.

Iga Świątek odpada z French Open. Mnóstwo komentarzy na Twitterze"Niech hashtag #JazdaIga nie zamieni się teraz w #JazdaPoIdze"

Dla Igi Świątek nie jest to koniec zmagań na francuskich kortach. W piątek 11 czerwca w grze deblowej, w duecie z Amerykanką Bethanie Mattek-Sands zmierzą się w półfinale z Iriną Begu z Rumunii i Nadią Podoroską z Argentyny.