"Niech hashtag #JazdaIga nie zamieni się teraz w #JazdaPoIdze"

Iga Świątek nie zdołała awansować do półfinału singlowego French Open. Polka przegrała z Marią Sakkari 0:2 (4:6, 4:6) i pożegnała się z turniejem. Po spotkaniu na Twitterze pojawiło się mnóstwo komentarzy, w których internauci doceniali postawę rywalki i podnieśli na duchu kibiców po przegranej.

Do etapu ćwierćfinału Iga Świątek szła przed turniej jak burza, nie tracąc przy tym ani jednego seta. Wynikami 2:0 zakończyły się jej pojedynki z Kają Juvan (6:0, 7:5), Rebeccą Peterson (6:1, 6:1), Anett Kontaveit (7:6, 6:0) i Martą Kostjuk (6:3, 6:4). W ćwierćfinale jednak nie sprostała zadaniu.

Iga Świątek przegrała z Marią Sakkari żegna się z turniejem Rolanda Garrosa.Licznik zatrzymał się na liczbie 22. Iga Świątek nie obroni tytułu w Paryżu

Greczynka za mocna dla Igi Świątek

25-letnia Greczynka jest jedną z rewelacji tegorocznego wielkoszlemowego French Open. W drodze do ćwierćfinału straciła tylko jednego seta, pokonując między innymi w 1/8 finału zajmującą piąte miejsce w rankingu WTA Sofię Kenin (6:1, 6:3).

Pojedynek Igi Świątek z Marią Sakkari w pierwszym secie był dość wyrównany. Obie zawodniczki walczyły niemal punkt za punkt, choć Polka nie potrafiła utrzymać przewagi 2:0 i ostatecznie przegrała 4:6. W drugim secie Polka czterokrotnie musiała odrabiać dwa sety straty. Ostatecznie przegrała w takim samym stosunku.