Pokaz mocy Marii Sakkari! Iga Świątek wolałaby jej uniknąć

Sofia Kenin przegrała z Marią Sakkari 1:6, 3:6 w 4. rundzie Roland Garros. Ostatnią zawodniczką z pierwszej dziesiątki światowego rankingu, która została jeszcze w turnieju, jest Iga Świątek.

Ashleigh Barty, Naomi Osaka, Aryna Sabalenka, Sofia Kenin, Elina Svitolina, Bianca Andreescu, Serena Williams, Karolina Pliskova, Belinda Bencić - aż 9 z 10 najwyżej rozstawionych zawodniczek nie ma już w tegorocznym turnieju na kortach Rolanda Garrosa. W poniedziałek do wcześniej wyeliminowanych koleżanek dołączyła Kenin, co sprawiło, że najwyżej rozstawioną zawodniczką, która w turnieju jeszcze pozostała, jest obrończyni tytułu, Iga Świątek.

Kenin, która przegrała z Polką w zeszłorocznym finale, nie ugrała seta w meczu z rozstawioną z numerem 17. Marią Sakkari. Greczynka, po zaledwie godzinie i ośmiu minutach, wygrała 6:1, 6:3, nie pozostawiając rywalce nadziei na awans do ćwierćfinału.

Kenin odpadła z Roland Garros

W kolejnej rundzie Sakkari zagra ze zwyciężczynią meczu Świątek - Marta Kostiuk. Jeśli w ćwierćfinale rywalką Greczynki będzie Polka, to będzie to starcie dwóch najwyżej rozstawionych zawodniczek w turnieju. W rywalizacji zostały bowiem tylko dwie tenisistki z pierwszej 20. światowego rankingu.

W pozostałych ćwierćfinałach zobaczymy mecze Coco Gauff - Barbora Krejcikova, Elena Rybakina - Anastasija Pawluczenkowa oraz Tamara Zidansek - Paula Badosa. Mecz Polki z Kostiuk w poniedziałek o 21. Relacja na żywo na Sport.pl.