Krok od wielkiej sensacji w Roland Garros! Djoković niemal odpadł z 19-latkiem

Novak Djoković awansował do ćwierćfinału wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. Serb, nie bez problemów, pokonał Lorenzo Musettiego 6:7(7), 6:7(2), 6:1, 6:0, 4:0. Włoch poddał spotkanie w piątym secie.

Po pierwszych dwóch setach wydawało się, że w Paryżu może dojść do sensacji. Lorenzo Musetti, 76. zawodnik rankingu ATP, wygrał z liderem, Novakiem Djokoviciem, dwa pierwsze, bardzo zacięte sety. Obie partie kończyły się w tie-breaku, obie trwały łącznie dwie godziny i 20 minut. Pierwszy tie-break Musetti wygrał 9:7, drugi 7:2.

Później jednak gra Włocha kompletni się załamała. Kolejne trzy sety były całkowitą dominacją Djokovicia, który oddał w nich rywalowi zaledwie jednego gema! Dwie pierwsze partie całkowicie wyssały energię z Musettiego, który mimo początkowej, wyraźnej przewagi, mecz przegrał bezdyskusyjnie. Serb wygrał kolejne dwa sety 6:1 i 6:0, błyskawicznie doprowadzając do remisu.

Djoković w 1/4 finału Rolanda Garrosa

Po secie numer trzy i cztery Włoch poprosił nawet o przerwę medyczną, jednak i ona nie była w stanie mu pomóc. Od wyniku 2:0 dla Musettiego na korcie istniał tylko Djoković, który wygrał trzy partie w zaledwie godzinę i osiem minut. Dość powiedzieć, że w tych setach Serb wygrał 65 punktów przy zaledwie 18 Musettiego! Zrezygnowany Włoch poddał spotkanie w piątym secie przy wyniku 0:4. Wiele wskazuje na to, że na załamanie gry Musettiego miał nie tylko uraz pleców, ale też wycieńczenie psychiczne i fizyczne po dwóch pierwszych partiach.

Spełnił się czarny scenariusz Hiszpanów. Spełnił się czarny scenariusz Hiszpanów. "W takich warunkach trenować się nie da"

Rywalem Djokovicia w ćwierćfinale będzie inny Włoch, Matteo Berrettini. 25-letni tenisista w Paryżu rozstawiony jest z numerem 9. W pozostałych ćwierćfinałach zmierzą się: Alexander Zverev i Alejandro Davidovich Fokina oraz Stefano Tsitsipas i Daniił Miedwiediew. Rywalem Diego Schwartzmana będzie lepszy z pary Rafael Nadal - Jannik Sinner.